| Amalia_1295 a întrebat:

Am si eu o mica problema.Ieri ma jucam la calculator si intra pe mess si o fosta prietena de-a mea. Ea imi spune buna (in momentul in care eu plecasem sa mananc.)apoi incepe sa ma invinovateasca ca eu nu vreau sa vorbesc cu ea ca sucita ca in stanga si in dreapta(mentionez are probleme de comportament). Sora mea era la calculator si m-a pus pe busy.Eu vin si vad ca ma invinovateste pe nedrept(in cazul in care nu stia daca sunt sau nu sunt la calculator). Si i-am spus ca eram plecata afara cu o prietena de-a mea(si ea a inventat prietene in cazul in care stiu de la sora ei ca nu are deci si eu am inventat-o pe Emilya)Emilya. Ea spune scuze ca te-am invinovatit dar da-o pe Emilya(prietena mea inventata). De aici a pornit cosmarul.Trece,, Emilya,, si din greseala am vrut sa-i dau pupici si pa(trebuia sa inchid)am dat pe louser si pe dork.Am vrut sa vad de ce prietena mea nu mai imi scrie si am sunat-o. A raspuns mama ei care ma i-a pe mine(in cazul in care a fost o greseala ca am dat pe dork si pe louser si nu am vrut sa dau pe aia)ca eu sunt o nesimtita, o ticaloasa ca si familia mea este nesimtita.In momentul ala i-am inchis si am inceput sa plang deoarece nu era vina mea.Deci va rog frumos TPU, ajutati-ma. Spune-ti voi dupa capul vostru care are dreptate eu sau mama prietenei mele?

Răspuns Câştigător
| DragosEsteCuTheAngel a răspuns:

Pai cred ca tu ai dreptate, nu am inteles tot, dar tu ai dreptate. Iubita ta (sau fata cu care ai vb pe mess) are nevoie urgenta de calmantelaughing, dar e nebuna rau oricumlaughing. Succes!

7 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Pai ar trebui sa nu mai fii prietena cu ea si gata, iti gasesti alta, nu cred ca ai nevoie de atat stres pentru nimic si de nebune in viata ta, cred ca ai lucruri mai importante cu care sa iti ocupi timpul. Am avut si eu o prietena din asta, daca incepea sa vb cu mine pe mess si eu nu eram la clculator incepea cu buzuri audible si sa ma intrebe de ce nu o bag in seama si de ce nu vreau sa vb cu ea, ara mai rau ca un prieten foarte gelos, si am zis stop, nu are rost. La fel ar trebui sa faci si tu. Cel putin asta e parerea mea, mai ales ca a bagat-o si pe maicasa la mijloc

| WeeD a răspuns:

.Aha
Batuti de soarta!

Răspuns utilizator avertizat
| allepurple a răspuns:

Scumpo. multe tampenii de astea se intampla. Da-le pace, nu mai lua contact cu acele persoane. Dar nu are rost sa vii si sa ne intrebi cine are dreptate, caci nu te ajuta cu nimic. In general tine minte ca minciuna are picioare scurte, si ai grija cu cine te asociezi. Pe viitor invata din greseli happy E ok, va trece, spune-le povestea parintilor si spune-le sa nu te certe daca au de gand caci a intervenit ghinionul, nu ai facut nimic intentionat(in afara acelei minciunele). Accepta ca ai gresit, dar vorbeste cu ei, ca sa te apere in cazul in care se mai ia mama-sa sau chiar ea insusi de tine. Daca vrei, cand te linistesti si te gandesti cum sa formulezi, sun-o pe ea sau pe ma-sa si explica-le detaliat neatentia ta. Cere-ti scuze (pur si simplu cedeaza in fata acestor tipuri de oameni), insa nici nu mai insista cu relatia de prietenie intre tine si acea fata. Succes happy

| KillerWillBeBack a răspuns:

Dar tu mai esti prietena cu ea? Dar ea mai vrea sa vorbeasca cu tine? Conteaza si acest lucru!

| AndradaMrrr a răspuns:

Prin momente din acestea trece toata lumea. Incearca sa vorbesti cu prietena ta.si sa-i spui ca totul a fost o neintelegere happy. Iar daca iti este prietena cu adevarat va intelege si te va ierta. :* Succes!

| AdytzTheWolf a răspuns:

Eu unul iti dau dreptate tie, in primul rand nu am inteles cu ce esti tu de vina in situatia asta, nu prea stiu cum sa te ajut dar incerc, pai ar trebui sa nu asculti ce zice lumea, o gramada de lume vorbeste, de vorbit vorbeste orcine dar asta nu inseamna ca graieste doar adevar, tu stai linistita, vezi-ti de viata ta, si nu mai baga in seama ce zice lumea, daca crezi ca ai nevoie de un prieten(nu iubit), pe cineva care sa te asculte si sa te ajute sa treci peste poti apela la mine ady. wolf este idul meu, sper ca te-am putut ajuta bafta big grin