| Maria1927 a întrebat:

Am o problema la scoala,eram cu o fata la camin si ea a pus portmoneul la mine pe pat si s-a dus,am ramas doar eu in camera cind a revenit banii nu erau si nici ai mei,ea ma invinovateste pe mine ca i-am luat dar eu n-am facut asta.M-am certat cu profesorii din cauza asta si cu colegii,nu vorbesc cu nimeni, as vrea sa-mi retrag actele de la scoala si sa ma transfer la alt colegiu insa mama nu-mi permite (nu i-am zis nimic) cum as putea s-o conving?

2 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Ce urât.
Spune-i mamei tale situaţia adevărată, că degeaba bagi scuze şi te trezeşti că află de pe la cine ştie cine. Cu siguranţă va găsi o soluţie.
Multă baftă!

| Diana444 a răspuns:

Pai spune-i mamei tale ca unu-doi profesori nu explica bine. Spune-i ca acestia se enerveaza cand ii intrebi ceva legat de lectie sau cand le zici ca nu intelegi. Spune-i ca educatia ta este foarte importanta si nu poti sa stai si sa vezi cum ti se distruge viitorul din cauza profesoriilor.
Eu totusi zic ca este mai bine sa lupti si sa te prezinti la scoala. Esti nevinovata, deci ramai in scoala.Nu conteaza ca nu mai vorbesti cu nimeni.In pauza asculta muzica sau invata.
Sper ca te-am ajutat!