| anonim_4396 a întrebat:

Am depus dosarul sa primesc alocatie in continuare, sunt elev in clasa a 12-a si am 18 ani, mai trebuie sa primesc alocatie 5 luni, am depus dosarul la liceu acum 2 saptamani si nu primesc nimic, am dat sa primesc prin mandat postal. Stie cineva de ce nu vine?

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Eu trebuia sa primesc in octombrie si am primit in decembrie. Imi facusem card, dar mi-au venit prin posta banii pentru doua luni. Si prietena mea la fel, a facut in august si i-a primit abia in noimbrie-decembrie pe 3 luni parca. Dracu ii mai intelege

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Te interesezi la Secretariatul liceului dacă şi în ce dată s-a trimis Cererea ta!
Eventual, poţi întreba ( şi, dacă e cazul ) poţi depune o Cerere şi la Agenţia pentru Plăţi si Inspecţie Socială din judeţul în care domiciliezi.

Vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......se-face_1/

Toate cele bune!

| I0nuT55 a răspuns:

O sa-ti vina cu putina intarziere, asa mi-a venit si mie, si o sa-ti dea si banii din urma.