| Ardeuitecumarde a întrebat:

Am dezactivat un cont de pe facebook, si presupun că este definitiv.
Vreau să îi schimb emailul astfel incat emailul pe care contul dezactivat, sa fie folosit, sa fac alt cont pe facebook cu emailul ce era pe contul dezactivat.
Cum pot face asta?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Si pentru ce atata chinuiala cand foarte bine poti sa-ti faci alt cont cu alt email si acest cont poti sa-l stergi definitiv si nu doar dezactivat.
Daca vrei pe acest email ->intra in cel dezactivat la Contul meu -> Setarile contului -> In dreptul "la e-mail" ai "Editeaza"click pe "add another e-mail"->scxrie alt email ->click enter.
Acum bifeaza bulina din dreptul lui de la -> "Choose primary". Nu stiu daca, asa repede te lasa sa-ti folosesti primul email pentru a-ti face alt cont.

Cel mai bine este sa stergi contul -> Pentru a sterge un cont de Facebook, mai intai este recomandat sa stergi orice fisiere si detalii de pe cont: poze, mesaje, linkuri, filme, muzica etc. Intra aici https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account si da click pe Submit(sterge cont). Stergerea va dura cateva zile, apoi contul tau va disparea din baza de date.
Numai bine!