| AncaMihai19 a întrebat:

Buna,cum as putea sa recuperez un cont de Instagram daca emailul pe care l-am folosit ca sa fac contul e dezactivat ca urmare a inactivitatii? nu mai stiu ce nr de telefon am folosit,se poate recupera mailul? (Contul de insta a fost dezactivat de ei, dar nu am facut nimic, nu am postat niciodata nimic)

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Un cont inactiv si dezactivat NU se mai poate reactiva, fiindca nu mai exista, fiind sters de administratia Instagramului.
Administratia Instagramului fce acest lucru regulat si strege toate conturile care nu au postari considerand ca posesorul ori si-a uitat parola si nu-l mai poate activa ori si-a facut alt cont.
Nu face sens sa se tina conturi inactive inutil, deci se sterg electronic si definitiv.