| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit un telefon pe care il vreau foarte mult, mi-l doresc, si imi trebuie bani, tata a zis sa strang jumate din bani si plateste el restul (telefonul costa vreo 1800 lei), deci cum a putea sa fac cat mai repede vreo 700 lei? Atata imi mai trebuie si smartphone-ul va fi al meu... iar pe telefonul meu actual nu prea pot sa-l vand (am pierdut incarcatorul, de vreo 6 luni il bag pe usb la pc, si nu prea il vrea nimeni fara incarcator).

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Man, nu ti0ai dat seama ca tatal tau nu vrea sa iti cumpere telefonul? Pai pana strangi tu 900 de lei (9 milioane de lei vechi) telefonul ala se demodeaza si o sa vrei altul probabil de doua ori mai scump.

| Liviu a răspuns (pentru William):

Tu acu de ce bagi bete in roate? numai poate parinti sa isi prosteasca copii?

| William a răspuns (pentru Liviu):

Si tata mi-a facut mie asa cu un telefon, dar a ajuns sa dea el toti banii (500 lei).