| Lesgou a întrebat:

Salut, am inceput a rade parul pubian cu bicul, după cam 2 luni a început să crească par pe penis (in partea de jos). Cum as putea sa îl elimin definitiv?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti. Daca deja ai inceput sa-l razi, in timp va creste mai des si mai gros. Si va trebui sa il razi periodic.

| Violleta2022 a răspuns:

Definitiv nu poti sa elimini parul, fiindca acela creste HORMONAL toata vitaa ta.
Dar poti folosii big-ul sau alte aparate de ras, daca vrei musai sa te razi, desii la 15 anisori nu este nevoie!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți.

| varcopisicul a răspuns:

Definiv definitiv poți doar cu intervenția unui specialist momentan : ) până acolo poți să continui cum ai făcut până acum

| Kiara7 a răspuns:

Definitiv nu se poate decât cu laser la salon, și chiar și atunci după ce se elimina, ar trebui sa revi de 2-3 ori pe an pentru întreținere.
totuși, poți încerca epilarea cu ceara (îți recomand să te duci la salon și sa nu încerci tu acasă, fiindcă s-ar putea sa îți rupi accidental pielea, fiind foarte fina și sensibila în zona respectivă) care ar trebui sa te tina 3-4 săptămâni, însă este dureroasa, în special la început pana te obișnuiești.

| Eusituniciodata a răspuns:

Salut, depinde ce vârstă ai, eu mai am puțin pana la majorat și am făcut prostia asta mic. Dar de ceva luni folosesc crema și e mult mai bine, mai ales ca nu te poți tăia. Dacă este și pe spate ar trebui sa lași lama