| Smn_Myhai_1997 a întrebat:

Salut, am instalat si eu un windows xp si nu-mi stiu driverele cum pot sa mi le aflu si sa mearga. ajutati-ma plzz happy.

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Iti zic trei variante care poti sa le faci:
1 Sa instalezi Driverele de pe CD/DVD daca ai.
2 Sa intalezi Programul Driver Booster si la versiunea Trial ai 60 de descarcari gratis.
Ce face programul iti instaleaza toate Driverele la zi, programul merge la versiunea free vezi ca o sa mearga mai greu din aceasta cauza (fata de versiunea Pro care merge instant).

3 La 3 cauti manual aceste lucruri:
Sunetul, Network, Placa video.
Zici ca ai Win Xp du-te la Start=Run si scrie dxdiag
La System afli modelul si toate cele iar la Display afli ce placa video folosesti si tipul sau si cauti pe saitul producatorului si instalezi.

| Smn_Myhai_1997 explică (pentru DragomirMihail2020):

Am reusit cu placa video si Display-ul. Eu in unitate am bagat o placuta de audio si m.am uitat ce scrie pe ea Model: SB0200 Sound Blaster Live! Am instalat si drivere de audio dar nu se aud, cum pot sa gasesc driverul la acea placuta sad!

1 răspuns: