| Luci88 a întrebat:

am laptop acer, dar nu stiu de unde sa schimb limba... unde trebuie sa dau sa schimb limba in en, ro, ...cae in olandeza. va multumesc:* fundita:*

Răspuns Câştigător
| cosmin21 a răspuns:

Deschideți Opțiuni regionale și lingvistice făcând clic pe butonul Start, pe Panou de control, pe Ceas, limbă și regiune, apoi pe Opțiuni regionale și lingvistice.

Faceți clic pe fila Tastaturi și limbi.

Sub Limbă de afișare, alegeți o limbă din listă, apoi faceți clic pe OK.

3 răspunsuri:
| Tibi_9863 a răspuns:

Nu ai laptopu in olandeza ai windowsul schimba windowsul! si poti sa mai faci o singura chestie uitate in bara jos langa ceas pe acolo gasesti tastatura si treci din ce limba ai in engleza nu in romana!

| strungarel a răspuns:

Eu am schimbat in orice limba intrand la CONTROL PANEL, abia apoi v.a aparea pe bara jos

| DJFresh a răspuns:

Dai la ceas si vezi acololaughing