| bogdan133 a întrebat:

Salut, am luat bacul cu 9, 71, am terminat stiinte sociale, dar nu stiu la ce facultate ( din Bucuresti ) sa dau. Sfaturi. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| GoldandSilver a răspuns:

Felicitari pentru media mare obtinuta la bacalaureat! insa, e pacat pentru tine ca esti nehotarata in privinta continuarii drumului catre succes. Iti recomand sa te gandesti la pasiunile tale, la ce iti place sa faci. Avand in vedere ca ai fost la uman si ca ai avut medie mare la bac, cred ca ar trebui sa continui tot pe partea umana. Astfel, gandeste la urmatoarele facultati: geografie, istorie, litere, socio-umane( mai ales sociologia), arte, economie, drept, studii europene. Sper sa faci alegearea corecta! Funda?

| aculaR18 a răspuns:

Da, gândește te la ceea ce îți place să faciwinking Deși nu pentru orice pasiune s-a făcut și o facultate. Cel mai potrivit ar fi să te duci la Drept la Româno—Americană în primul rând pentru că ai media mare la bac și sigur prinzi loc la fără taxă. Am un prieten acolo care a terminat tot știinte sociale și e mulțumit de facultate.

| DizzyC a răspuns:

Cu media asta si daca ai o medie buna si pentru perioada liceului poti sa intri pe baza de dosar la destul de multe facultati.
Conteaza ce iti place tie sa faci - esti mai pe uman sau real?( romana sau mate?)

Pe uman, recomand ceva economic sau drept (depinde de noroc si de oportunitati daca gasesti dupa un job bine platit).
Pe real recomand ceva pe IT sau constructii (se castiga bine in ambele domenii).

Gandeste-te bine la ce iti place sa faci in primul rand, ce hobby-uri ai.

Bafta!