| IrinaRebeca222 a întrebat:

Am menstruatie de vreo 3 ani si ceva dar nu am avut probleme niciodata cu durerile (burta/spate), dar cam in ultimele 2-3 luni ma doare si burta si spatele ingrozitor. Azinopate nu am putut dormi de durere. E normal? Ca pana acum nu am avut treaba. Funda

Răspuns Câştigător
| Charlotte02 a răspuns:

Da,e normal, chiar daca pana acum nu ai avut probleme.Si eu am mari probleme cu durerile,dar nu dintotdeauna,dupa vreun an au inceput, iar doctorii mi-au zis ca nu am ce sa le fac,asta e norocul nostru.Ce poti face este sa stai intinsa in pat, cu ceva cald pe burtica, sa faci dusuri calde, sunt si exercitii pentru dureri dar nu cred ca le poti face in momentele alea.Cel mai bine ia o pastila de la farmacie, iar daca nu mergi la spital sa-ti faca o injectie.Bea multe lichide si incearca sa mananci cat mai sanatos inainte si in timpul menstruatiei.Bafta :*

1 răspuns:
| drogh a răspuns:

Da,este ceva normal. Nici eu nu am avut astfel de dureri dar cu timpul organismul tau are parte de niste schimbari.