| DianaMya a întrebat:

Salut, am nevoie de niște sfaturi de la voi, sunt în clasa XI profil pedagogic, vocațional iar din prostie am ajuns la acest profil, îmi place foarte mult matematica, ador să fac exerciții la matematică și sunt pasionată de științele exacte, vreau să știu dacă de la acest profil pot să mă descurc la Universitatea Tehnică ( ETTI )Cluj Napoca, nu fac fizică, chimie, biologie începând cu clasa XI. Dar vreau să recuperez ca să mă descurc în facultate, este posibil, fac matematică dar de M4 dar fac variante de BAC de la M2, M1 să mă obisnuiesc și cred că dacă muncesc pot să rezolv și subiecte grele M1 (Mate-Info). Puteți să-mi spuneți ce materii se fac la facultate(ETTI), dificultatea lor, cum este la facultatea Tehnică în general, beneficiile, dacă merită, sunt disperată dar totuși îmi doresc foarte mult. Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| MihaiMih2000 a răspuns:

M4... nu stiu ce sa zic, trebuie sa stii sa rezolvi M1 cu usurinta ca sa faci fata SUCCES!