| calentudor a întrebat:

Salut, am niste carti Duel Masters de cand eram mic.Din editia de anul 2004-2006.

Cum imi dau seama daca sunt contrafacute sau nu? Cum imi dau seama daca sunt rare sau nu? Cam la ce pret se vand cele rare si cele obisnuite din aceasta editie?

Va multumesc mult!

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Salut, cele originale aveau ca o folie peste cartonas, iar in lumina soarelui se vedea un fel de soare, acelea sunt originale, mai exista niste carti Duel Masters de dimensiune mai mare si matuite, acelea sunt contrafacute. Ce n-as da sa mai am acele carti aveam saci laughing acum din ce am vazut se dau cam la 50 lei 30-40 de bucati, cauta pe Okazii.ro

| RobertMoon a răspuns (pentru RobertMoon):

PS. Cu trecerea timpului e posibil sa se duca acea reflexie in carte, dar incearca sa dai cu degetul usor intr-un colt, daca e acoperit cartonasul cu o folie e original, sau rupe o dublura si vei vedea daca e folie sau nu.