| ReveuseKaari a întrebat:

Am o dilemă. Sunt la ştiinţe ale naturii bilingv engleză clasa a 9a şi nu ştiu la ce să dau teză. Am de ales două materii din fizică, chimie şi biologie. La chimie o să dau sigur, căci îmi place foarte mult şi o pricep. Şi fizica şi biologia îmi plac foarte mult, dar mi se pare foarte mult de învăţat(la fizică sunt multe formule şi e ceva mai greu şi ni se cere foarte mult, căci facem cu directorul, la bio de asemenea ni se cere mult). Fizica parcă mă atrage mai mult, dar mă gândesc şi în perspectivă, în semestrul al 2lea o să fac mecanică, care nu a fost niciodată preferata mea. În plus o să dau 5 teze şi m-am şi implicat în o tonă de proiecte, aşa că vreau să fie cât mai lejer. La ce mă sfătuiţi să dau?

3 răspunsuri:
| Ally_4857 a răspuns:

Biologie. E mai usor de invatat, chiar daca e mult, cel putin eu asa voi face(tot clasa a 9-a, doar ca mate-info).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biologie happy eu tot la stiinte ale naturi sunt si sunt a 10-a si e usor chiar daca e mult de invatat, colegii mei care au dat la fizica si copii de nota 10 au luat 5 6 straight face nu ma asteptam nici eu laughing iar eu de nota 7 8 am luat 10 fara nici o greseala blushing acum e alegerea ta :*

| ptcateube a răspuns:

La fizicabig grin cred