| ConstantinGDaniel a întrebat:

Am o foarte mare problema.Ieri am batut o colega si dirigintele meu mi-a spus ca imi va scadea nota la purtare la 6.Cu nota 6 pot fi exmatriculat? sau pot ramane repetent

Răspuns Câştigător
| Deeeni a răspuns:

Sti ce?! PRfesorii nu stiu cume sa te enerveze cineva ei stou doar sa blah blah blah chatterbox laughing cred ca o sa scapi dar ai grija si u k daca mai faci ceva rau poate te exmatriculeaza si nu-i de bine laughing big grin

12 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu ramai nici repetent, nici exmatriculat nu vei fi, insa nu vei putea niciodata sa mergi in politie sau armata si va fi urat la dosar.
Nu bate fetele, sunt foarte fragile, desi nu par. O singura palma am dat si eu odata si era sa moara copila (eram in clasa a 6-a), de-atunci am jurat ca nu mai ating vreodata o fata. Nu se merita, pur si simplu, mai bine o lasi sa faca ce vrea, tu sa fii gentleman.

| Foarfeca a răspuns:

Repetent dar de ce ti-ai batut colega? Avand in vedere ca tu esti baiat?

http://www.youtube.com/watch?v=b5xreIfdbgo (like+subscribe te rog)

| madalinamadu a răspuns:

In primul rand urat din partea ta ca ai batut o fata si in al doilea rand daca esti la prima abatere poate scapi doar cu amenintare big grin

| ConstantinGDaniel explică (pentru madalinamadu):

Azi am rugat pe un profesor sa se uite la media mea la purtare si nu mi s-a scazut nici un punct.Cred ca s-ar putea sa scaf doar cu un avertisment.

| madalinamadu a răspuns (pentru ConstantinGDaniel):

Ma bucur pentru tine, dar data viitoare sa ai mare grija! :*

| ConstantinGDaniel explică (pentru madalinamadu):

Deci am scapat doar cu un advertisment dar mi s-a spus ca daca mai se intampla pana la sfarsitul anului imi v-a scadea media la purtare!

| Georgiana2505 a răspuns:

Nu,nu vei ramane repetent si nici nu cred ca vei fi exmatriculat.

| ConstantinGDaniel explică (pentru Georgiana2505):

Dar ce inseamna ca ma baga in consiliu? Ca se face o sedinta cu toti profesorii si se decide daca ma lasa sau nu repetent?

| Deeeni a răspuns:

Deci nu poti sa ramai repetent dar chestia e ca si daca ai 10 pe linie nu iei premiul intai pentru nota la purtare asta e singura problema si ar mai fi una daca te porti mai rau iti va dadea exmatriculare pentru 3 zile dar stai linistit doar daca faci iar vreo boacanawinking laughing. Funda? puppy dog eyes

| ConstantinGDaniel explică (pentru Deeeni):

Daca ai sti ce colega am! M-a impins si mi-a dat o palma si apoi eu i-am dat un pumn! Ca ati vazut cum e la scoala cand toti colegi fac sa te intarate

| Deeeni a răspuns (pentru ConstantinGDaniel):

Sti ce?! PRfesorii nu stiu cume sa te enerveze cineva ei stou doar sa blah blah blah chatterbox laughing cred ca o sa scapi dar ai grija si u k daca mai faci ceva rau poate te exmatriculeaza si nu-i de bine laughing big grin

| Kapkha a răspuns:

Nu vei fi exmatriculat stai linistit
iar repetentia se face cand iti scade nota la purtare mai jos de 4

| ConstantinGDaniel explică:

Dar daca ma baga in consiliu? Horicum nu prea am mai avut acte violente in ultima vreme.Dar asta e am gresit platesc.Sa vad maine sau poimaine ce decizie va luat consiliul!