| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, am o intrebare, ce inseamna Subiect de rezerva la examen?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Subiectul ala de se da în cazul în care fie s-au aflat subiectele inițiale și exista riscul de copiere, fie în urma unor incidente la o școală s-a amânat examenul inițial și atunci se da acel subiect de rezerva.

| SacuiuRobert926 explică (pentru Catrice):

Subiectul ala de reverva * se da...

| AtriunBoi a răspuns:

Subiectul de rezerva este util in cazul in care subiectele au fost aflate, daca a avut loc un incident in scoala, daca un elev nu a putut ajunge sau a avut probleme de sanatate. In situatii de acest tip, se va sustine examenul cu subiectul de rezerva.