| Fitzanu a întrebat:

Ce inseamna la examen sesiunea SPECIALA?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Ministerul Educaţiei organizează o sesiune specială pentru elevii care participă la olimpiade şcolare sau concursuri sportive internaţionale care se desfăşoară în timpul sesiunii normale a evaluării.

6 răspunsuri:
| Marwell a răspuns:

Sesiunea speciala este sesiunea de bac pentru olimpici, ei dau mai devreme bacul decat restul, funda?

| Mostesare a răspuns:

Sesiunea specială se dă în 2 cazuri :
1. Cei care sunt în anul terminal şi au anumite restanţe din anii precedenţi şi sunt nevoiţi să le ia pentru a intra in licenţă.
2. Pentru toţi cei care au nevoie de a-şi lua 1 - 2 examene ( dacă sunt praguri şi/sau au nevoie urgentă de credite) pentru a promova anul universitar. Această sesiune specială se dă în toamnă, înainte de începerea următorului an universitar si poţi da 2 examene.
Iar pentru fiecare examen plăteşti o anumita taxă ( deoarece ar veni că ai da pentru a 3-a oară acel examen ).

| Zestak a răspuns:

La sesiunea speciala sunt elevii care merg la olimpiade si e (in general) mai usoara decat sesiunea normala deoarece nu sunt doar olmpici de mate si romana.
Nu uita sa dai funda daca te-am ajutatwinking

| Fitzanu explică (pentru Zestak):

Ai fost primul dar nu stiu ce are nu iti pot da funa?!

| Λndrei a răspuns (pentru Fitzanu):

Funda se da celui ce iti ofera cel mai bun raspuns, nu celui ce iti raspunde primul.

| Fitzanu explică (pentru Λndrei):

Da stiu!
Dar a fost primul si a fost si rasp bun de aia ca si ceilalti au rasp bine! big grin