| DavidIonescunasrr a întrebat:

Salut, am o intrebare. Daca vreau sa cumpar pe un joc niște chestii de pe tara Turcia selectata pe google play pot plăti cu un card Mastercard cu moneda RON din tara România? VA ROG

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Poți să instalezi aplicații disponibile (doar ) in Turcia, doar daca folosești un Vpn.
Așa că plătești cu lire turcești.
In teorie, ieși mult mai bine așa decât dacă ai plati in lei, in practica...
Argentina și India au niste prețuri mult mai reduse, decât are Turcia.