| Laleh a întrebat:

am o intrebare. De ce maninc atita? Cind nu am ce face deschid frigiderul si i-au ceva,mereu privesc un film maninc, stau la PC maninc, daca nu am ce face maninc... am 50 kg. E de rau sau e ceva normal?

3 răspunsuri:
| hinatakaname a răspuns:

Conteaza inaltimea, nu varsta. Totusi, greutatea de 50 kg este, de obicei, cea ideala.

Ar trebui sa te lasi de rontait, totusi. Incearca sa mesteci guma in loc de rontaiala. Sunt ca plasturii pentru fumat.laughing

| iMaDreamer a răspuns:

Poate de agitatie. 50 nu e mult, dar depinde de varsta si cat esti de inalta. Nu cred ca e bine sa mananci in timp ce lucrezi la calculator sau te uiti la televizor, deoarece nu esti concentrata pe cantitatea mancarii si risti sa te ingrasi in ritmu' asta. Mancatu' impreuna la masa (fara televizor, radio, calculator) e cel mai frumos si mai sanatos lucru. happy

| raynor009 a răspuns:

Poi la varsta ta de 17 ani as spune ca este o greutate normala. Dar totusi incearca sa te abtii. Fa-ti un program pentru mic dejun, pranz si cina.