| xGamerZ212 a întrebat:

Salut,am o intrebare, daca inchid/deschid mereu clapa de la laptop se poate uza? (gen sa nu mai stea fix) imi recomandati sa o tin deschisa tot timpul in casa? eu stau zilnic pe laptop si obisnuiam sa-l inchid/deschid mereu cand il porneam.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai sanse sa strici restul componentelor inainte de balamale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ce să îl laşi cu clapa deschisă în permanență? Pentru a facilita depunerea mai rapidă a particulelor de praf pe tast. ca după să stai la fiecare sfârşit de săpt. să-l cureți? Oricum trebuie curățat, dar ce vrei tu e migălos.
Bonus:
https://pclaptop.ro/curatarea-tastaturii-laptopului-instructiuni/

| rebe200515 a răspuns:

Depinde f mult si de firma dar si de vechime. Eu am un Toshiba. S-au lasat putin acele balamale, dar nu e atat de grav. Dar dacă stai in fiecare zi îți recomand cel putin sa il deschizi cu mișcări ușoare. Nu brusca si nu da peste cap clapa. E păcat de laptop.

| xGamerZ212 explică (pentru rebe200515):

Pai eu mereu il deschid usor nu-l bruschez