| Goddessss a întrebat:

Am o întrebare destul de serioasa.
Credeți ca te poți îndrăgosti de aceeasi persoana a doua oara sau odată ce sentimentele sunt blocate sau duse de totul, nu se mai poate?
Voi ce credeți? Ati trecut printr-o situație de genul?
Regret ca nu mi-am exprimat sentimentele la timp si acum, imi sunt blocate si nu știu ce sa mai cred...

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te poți în general, dar sunt persoane care au trecut prin asta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu cred ca vezi totul prea... logic, sau mai bine zis fizic.

Normal ca poti sa te indragostesti de o persoana iar. Nu este ca si iubirea, asta este cu totul altceva.

Daca esti indragostita de acea persoana doar tu stii daca este asa sau nu. Nu stim ce simti. Nu se poate sa "ti se blocheze sentimentele", nu suntem roboti.

Nu trebuie sa iti regreti faptele, cum ca nu ti-ai exprimat sentimentele la timp. Nu a fost sa fie, nu a fost. Alta alternativa nu o sa cunosti niciodata, iti garantez. Daca altcineva (sau nimeni) este cu acel baiat si nu tu, atunci asta nu tine de tine. Uiti ca si el este un om la fel ca tine, si el se gandeste la astfel de lucruri.
Nu te mai gandi asa de mult la acest lucru, iti faci mai rau. Merita sa te stresezi pentru el din asta? El o face la fel?

| Andreeush a răspuns:

Depinde de situație, de persoana respectivă.

| Sofer a răspuns:

Se poate daca comunicati si va reintalniti din nou.

| Eireann a răspuns:

Eu cred ca daca ai iubit o persoana nu poti sa nu o mai iubesti. Poti sa te indragostesti de altcineva, sentimentele se estompeaza si poate ai fost dezamagit si ranit de persoana respectiva dar in adancul sufletului nu ai cum sa uiti ce ai simtit. De asta chiar dupa ani de zile cand vezi un fost iubit parca te inteapa ceva in inima. Deci nu se duc niciodata cu totul si tot ce e nevoie e sa fii dispus si sa lasi lucrurile sa vina de la sine.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Depinde ce te-a facut sa nu iti mai placa de acea persoana..Sa spunem ca iti place de cineva. Încerci usor usor sa ii spui ce simti si cu timpul vezi ca ea nu simte la fel pentru tine, se coporta rece cu tine si nu te considera o persoana speciala in viata ei, iar cu timpul te resemnezi si dispar acele sentimente pentru ea. Asta este unul din cazurile in care nu te mai poti îndrăgosti de acea persoana nici daca ea va începe să se îndrăgostească de tine, deși tu ai uitat de ea.
Dar dacă sa spunem ca tie iti place de o persoana, iar tie iti e rusine sa ii spui ce simti, iar cea persoana nu stie ca tu o placi. Incerci sa ii atragi atentia cat de mult poti, dar nu reusesti..usor usor iti pierzi speranța, sentimentele pentru ea dispar. iar apoi începe ea sa te placa pe tine, iar atunci inevitabil te vei îndrăgosti de ea.
Astea au fost 2 din cazurile care mi s-au intamplat

| scriitor41063681 a răspuns:

Cred că da!
Dacă încă mai simți ceva pentru el, eu zic să- i zici asta față în față sau prin mesaj și să vorbiți despre asta, numai voi știți cel mai bine ce a fost în trecut. Dacă nu riști nu câștigi!