| Anonim272726 a întrebat:

Salut am o intrebare gen am 14 ani si vreau sa imi las parul lung sa fiu mai e boy gen si mama nu ma lasa ca cica la craciun ma duce sa ma tund ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Poți încerca să ai o discuție serioasă cu ea în care să îi explici că ești stăpân pe corpul tău și că îți dorești acest lucru. Să te lase să faci singur unele alegeri în viață care țin numai de tine și sa fii puțin independent.

| Anonim272726 explică (pentru AnemonaP):

Am incercat si cica pana sunt in custodia ei (18 ani) ma pune sa ma tund cand vrea

| Anonim272726 explică (pentru AnemonaP):

+ca atunci cand eu vorbesc serios ea ma ia la misto gen

| AnemonaP a răspuns (pentru Anonim272726):

Nu are nicio legătura custodia cu parul tau. E dreptul tau. Opune-te cât mai mult, nu ii da satisfacție. Nu te poate obliga sa mergi sa te tunda

| Anonim272726 explică (pentru AnemonaP):

Pai ma gandeam sa fug de acasa si sa nu mai vin pana seara in ziua aia

6 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Ai răbdare

| diabetzaharat a răspuns:

Spune-i ca vrei sa arati ca o fata