| Vladaduletzzzzz a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de facultate. Fac laboratorul cu un alt profesor iar toate celelalte semigrupe fac toate cu un profesor, daca la examenul de laborator lipsesc sa zicem pot sa dau examenul de laborator cu celelalte semigrupe care fac cu un alt profesor?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa dai cu alte grupe, de aceea vei ramane cu restanta si o vei da la toamna tot cu acelasi profesor.

| Vladaduletzzzzz explică (pentru Violleta2022):

Eu am auzit ca daca nu iau examenul de laborator recontractez materia la anul nu pot da in toamna

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vladaduletzzzzz):

Da, poti face si acest lucru.

| StoicAnalysis a răspuns:

Examenul se da doar la grupa in care esti. Daca sa zicem ca nu esti prezent la examenul grupei tale, pici direct la restanta.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Contrar a ceea ce spune madame Violeta, dupa examen, anul respectiv mai ai doua incercari. Restanta, pe care o ai in aceeasi luna sau luna urmatoare, si reexaminarea, care o ai prin iunie.

| Vladaduletzzzzz explică (pentru StoicAnalysis):

Despre examenul de laborator Eu am auzit ca daca nu iau examenul de laborator recontractez materia la anul nu pot da in toamna

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Vladaduletzzzzz):

Cred ca depinde de facultate. Eu sunt in anul I si asa functioneaza cu laboratoarele la mine.
Intreaba-ti responsabilul/seful clasei, ca el ar trebui sa stie cum se procedeaza.