| Vladaduletzzzzz a întrebat:

Va salut, am o întrebare legata de facultate? Ce se întâmplă dacă nu îmi fac tema la laborator? Am înțeles ca se dau note, acestea au vreo valoare sau doar notele de la bursa contează la examen?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"doar notele de la bursa contează la examen"
nu am inteles ce vrei sa zici aici

dar temele de laborator e posibil sa conteze.
fiecare profesor isi face propriul sistem de notare.
unii dau teme, altii dau teste, altii dau partiale samd.
la unii profesori conteaza la nota finala activitatea de laborator, la altii nu.
trebui sa vezi exact ce sistem de notare foloseste respectivul profesor

| dullcat a răspuns:

Cum adica notele de la bursa? Toate notele conteaza pentru medie si toate mediile conteaza pentru bursa.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai daca ai fi fost atent la ceea ce zicea profesorul in prima săptămână, ai fi realizat daca e sau nu important sa îți faci tema la ora lui sau ce se întâmplă dacă nu o faci.

| Furnicuta000 a răspuns:

De obicei laboratoarele sunt singurele ore la care nu ai voie sa lipsesti, iar daca lipsesti trebuie sa le recuperezi. Pana nu le recuperezi nu intri in examen. Cat despre teme, asta tine de fiecare profesor, cat de exigent e.important e sa te vada mereu prezent. Nota de la laborator conteaza cam 20-30% din nota finala, cea mai mare pondere o are nota de la examen

| StoicAnalysis a răspuns:

Laboratoarele si seminariile sunt foarte importante in facultate. E recomandat sa faci temele la ele daca vrei sa treci.

| StoicAnalysis a răspuns:

Laboratoarele si seminariile sunt foarte importante in facultate. E recomandat sa faci temele la ele daca vrei sa treci mai usor anul.