| MihaiMikey a întrebat:

Am o intrebare pentru chitaristii de aici... Vreau sa incep pe chitara electrica si trebuie sa aleg intre Epiphone Les Paul Standard Plus (Chery Sunburst) si ESP LTD MH100QM. Cant rock (Green Day,Guns n Roses,etc.), muzica heavy (Black Veil Brides, Pierce The Vail) si metal (Bullet for my Valentine, Iron Maiden, etc.). Care e mai buna pe genurile astea?

1 răspuns:
| RockNbeer a răspuns:

BVB heavy?;))
Sincer eu mi-as lua LTD-ul, pentru ca are floyd rose, 24 freturi...si chiar daca nu-s un mare fan al straturilor, prefer LTD-ul asta in schimbul Epiphone-ului.
Uite ca si astia de la ultimate-guitar au o parere buna despre ea.
http://www.ultimate-guitar.com/......index.html