| PDM2000 a întrebat:

Heii :**
As vrea sa ma tund. insa nu stiu cum. m-am gandit sa ma tund mai scurt si in scari si sa mi-l filez...
Am parul lung, subtire si fara volum... cum as putea sa ma tund? si sa am si volum?
in afara de a ma tunde bob...

6 răspunsuri:
| Didi908 a răspuns:

Buna! Eu iti recomand sa te tunzi in scari pentru ca tunsoarea incepe din crestetul capului si continua pana la jumatatea capului si iti da mai mult volum, iar ideea cu filatul...hmm...daca ai parul subtire este o idee cam proasta pentru ca ti-l subtiaza si mai tare [asta cred eu, dar te poti informa si pe net] Poti sa cauti tunsori si pe internet daca nu esti sigura de ceea ce ti-am zis eu. happy
O zi buna! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu faci greseala sa te tunzi in scari!
Asta am facut si eu. La inceput, aratam super, dar apoi, dupa ce a crescut putin, a inceput sa arate ca o oaie umflata, care a rezistat 3 luni in capul meu!
Te poti tunde ca SORE, doar ca ai putea sa-ti lasi bretonul mai lung intr-o parte.
Bafta oricum!

| ralukuu a răspuns:

Eu am parul ca al tau, vreau sa spun ca este tot subtire, fin, drept si lung si nici eu nu stiam cum sa ma tund si am vazut un filmulet pe net cu o fata care isi fila parul singura cu lama de barbierit si mi-a placut cum i-a iesit.
Am mers la un salon si i-am spus c-am cum vreau sa arate...mi l-a facut in scari doar ca mi l-a filat cu pieptene anumit! si mi-a placut cum a iesit! Acuma depinde de preferintele fiecaruia... pentru ca am fost odata la n salon si i-am spus ca vreau sa imi ia din varfuri si m-a tuns de o palma.
Bafta!

| PDM2000 explică (pentru ralukuu):

Imi poti da id tau? sau o fotografie cu tunsoarea aceea sa vad cum iti sta?big grin

| dariti a răspuns:

Pai cred ca :sa iti faci parul in scari si breton intr-o parte!~~ arata ft. frumos!~~ si eu am avut genul asta de freza si merita sa iti facia asa! (Sper ca te-am ajutat) (Funda >big grin

| PDM2000 explică (pentru dariti):

L-a mai avut asa... si tu ai arul fara volum si subtire?