| WhiteWalker a întrebat:

Salut, Am o mica problema.
Profesoara mea de romana organizeaza o piesa de teatru si vrea ca toata clasa sa participe.Pe mine vrea sa ma puna sa joc un rol destul de important dar eu nu vreau sa particip la piesa, sunt timid, nu pot spune replicile cum trebuie etc.
Cum sa o conving sa ma lase in pace, sa nu-mi dea nici un rol?
eu m-am gandit sa mananc multa inghetata deodata si sa raman ragusithappy dar...are cineva alte solutii?

Răspuns Câştigător
| Andreea_5571 a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca nu vrei sa joci sau ca nu te pricepi la asa ceva si sigur va intelege. Succes!

1 răspuns:
| Ruxi_5421 a răspuns:

Te sfatuiesc sa vorbesti cu ea si sa incercati sa rezolvati problema impreuna. happy daca chiar ai talent, poate iti va gasi un rol mai mic.