| Hollywood a întrebat:

Salut, am o problema azi de dimineata m-am pus sa mananc, din mancarea respectiva a mai ramas putin, prea putin ca sa mai las in oala, pentru ca daca lasam, imi zicea mama dc nu am mancat tot, cand stiam ca mai e putina, si am luato pe toata, sora mea nu manca din mancarea respectiva, matusimea care are grija de ea de la 2 luni, m-a intrebat daca mai este din mancarea respectiva, i-am zis ca nu mai este, si apoi ma intreaba daca sora mea nu vrea sa manance, eu i-am zis ca ea nu mananca.
In maxim 2 minute vine sora mea, si tipa la mine ca de ce ii mananc mancarea, ca era portia ei nu stiu ce...repet din nou, de ce mancam toata mancarea care mai era putina? pentru ca ei nu ii plancea, si intr-un final o las sa o manance, dar nu e frumos ce a facut, si matusisa ar trebui sa ii zica, dar ea nu tacea din gura, si atunci mia picat fisa, a facut asa ca sa ma cert eu cu ea, si asa nu prea vb cu ea, ca nu am ce sa vorbesc, si la noi in casa, mai este o doamna, care face curat, foarte muncitoare, peste vreo 5 minute, dupa ce sora mea mi-a luat mancarea, si nici nu a mancat din ea, ele 2 sora mea si matusimea pleaca afara[stau la villa] si intra iar in casa matusima apoi cealalta doamna imi zice ca nu are rost sa ma supar ca asa sa invatat ea adica sora mea, nu ca a invatat-o cineva...desi eu cred ca matusimea a invatat-o in fine sa continui dupa ma duc sa imi fac dus, ies de la dus, si o vad pe doamna N [cea care face curat] ca plange, si nu mai vine la noi, dc? pentru ca, in timpul in care eu imi facem dus, sora mea a facut-o in tot felul si a si scuipato, si matusimea la fel dar fara sa scuipe pentru ca nu stie.
Si intrebarea mea: Ce ai face in situatia asta? Stiind ca parinti o sa vina acasa si o sa trebuie sa le zici.
Pe cine sa aleg pe cea are a avut grija de sora mea de la 2 luni, si in primul an nu am avut nici o problema cu ea, si apoi a inceput sa nu ii mai convina, care in loc sa aiba grija de ea o lasa singura si ea doarme, sau sa o aleg pe doamna N care a fost mereu aproape de familie, care a facut mereu curat in casa, care nu a cerut nici un ban, ce ii mai dadea mama
Ce sa fac? la 15 ani sunt pus intr-o situatie aiurea nu stiu pe cine sa aleg
si va rog sa nu ma intelegeti gresit.Chiar si in timpul ce scriu aici, ma gandesc ce o sa fac straight face
Doamna N vrea sa plece din cauza lu matusimea, care a invatat-o pe sora mea numai prostii.
Pentru mine e greu sa aleg dc? pentru ca matusimea e ruda cu mine, din aceeasi familie iar doamna N face si curat, o femeie care a muncit mult.
Ce sa fac? sad
*sora mea are 6 ani.
*Sper ca ati inteles ceva din tot ce am scris mai sus
*Scz pentru greselile de scriere sau de exprimare

3 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Doamna N nu este foarte fericita din cate se vede.
---> Poate ca matusa ta este putin cam rea si cam severa!

---> nu stiu ce as face eu in locul tau! :s
---> Dar stiu un lucru! :p Ai scris foarte mult la intrebarea asta! laughing

---> Sper ca te-am ajutat! puppy dog eyes

| SMA a răspuns:

Buna! Waw, asta e ce pot zice pentru inceput. Ok, deci ca sa inteleg, sora ta e o puslama micuta care nu asculta din cauza ca matusa ta a invatat'o prost. Huh, ce exemplu poti sa i'ei de la adulti. Ei bine, mi se pare foarte urat ce au facut sora si matusa ta fata de doamna N. Doamna N, din ce ai explicat tu, e o doamna muncita de viata si merita tot respectul ca rezista cu cele doua in jur. Eu as zice sa ii tii partea doamnei N, deoarece sora ta nu merita scutirea pedepsei. Daca stii ca ea nu mananca ce mancai si tu, atunci nu ii da, cineva trebuie sa o invete ca nu poate face ce vrea ea la nesfarsit. Parerea mea e ca trebuie sa le spui parintilor toata situatia. Daca vor intelege e perfect, daca nu, nu te lasa batut din atata lucru. Si ar mai fi un lucru, matusa ta, sincer mai bine se ocupa o bona fata de ea la cresterea unui copil.Mult noroc Hollywood.

| nimeni05 a răspuns:

Dau dracu pe matusa dac o invata pe aia mica numa prostii