| PirvuDaniel1996 a întrebat:

Salut am o problema cu fetele... am 18 ani aproape si inca nu mi-am facut o prietena pentru ca sunt timid. Cum pot scapa de timiditate? Am intrebat cateva fete si m-au refuzat nu stiu ce sa fac n-am noroc la fete de ce?

Răspuns Câştigător
| TinaDeea a răspuns:

Buna. In primul rand sa stii ca esti simpatic happy. Acum, daca esti timid este mai greu sa vorbesti cu fetele, asa-i? Asa-i. Nu pot sa-ti spun sa lasi timiditatea la o parte, sa fi barbat, pentru ca n-o sa te ajute. Eu am 16 ani si eu sunt timida happy si mi-e foarte greu sa socializez. Totusi depinde si de fata. Prietenul meu a fost extrem de rabdator cu mine. Avem o relatie de 3 ani happy.
Poate nu ai gasit fata care sa te aprecieze asa cum esti. Nu este un capat de lume daca inca nu ai prietena. O fata daca te iubeste, te iubeste asa cum esti. Sper ca o sa gasesti o fata buna pentru tine, pentru ca eu cred ca esti un baiat minunat happy.
Hai curaj, totul o sa fie bine, o sa vezi :-P, trebuie sa fi optimist.

Nu stiu daca te-am ajutat prea mult. straight face Ai grija de tine si mult succes, o sa apara o fata potrivita si pentru tine kiss

Pa-pa

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Intrebi pana obtii un raspuns afirmativ. Dar nu intrebi si tu direct. Incearca sa relationezi cu mai multe persoane. Le pui intrebari despre tot felul de lucruri, ce fac in timpul liber, culori prefarate, fel preferat de mancare, etc pana se incheaga discutia.Si atunci incerci sa mentii relatia, sa interesezi ce face persoana, sa petreci timp cu ea. Adica treci la un alt nivel.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ti-o invingi incercand abordari mai directe.

| Biancaalone a răspuns:

Bai nene...nu sti cum e moda noua... punele mana pe cur ca sigur o sa vina la tine. Asa e acum, daca te dai la fete, gata iti cad la picioare. Si cu timiditatea. Imi ziua de azi cu rusinea mori de foame asa ca dao dracu!

| PirvuDaniel1996 explică (pentru Biancaalone):

Nu pot face asta n-am facut-o si nici no s-o fac