| Denisucu55 a întrebat:

Am o problema cu PC-ul... Am facut o prostie, iar acum nu mai pot intra de pe desktop in programe, jocuri, etc, deoarece am intrat la "open with" si din greseala am dat pe WinRar si nu stiu cum pot sa le fac la loc. Funda! Va rogggggggg!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intelge mare lucru din ce ai scris.
Eu cred ca ai dat pe ceva si ti-au disparut toate shortcuturile de pe desktop.
Ca sa le pui la loc dai click dreapta, arrange icons by si bifezi show desktop icons.
Sau poate ai sters din winrar ceva, dar nu are cum sau ai schimbat la programe jocuri... sa fie deschise toate cu winrarul sau cu altceva iar in acest caz nu ti le mai recunoaste.
Poti folosi un program Advanced SystemCare si repari scurtaturile cu el, dupa ce l-ai instalat dai la trusa de unelte si selectezi sa repare scurt.