| DOD0512 a întrebat:

Salut, am o problema, curand fac 17 ani, am un singur prieten, sunt prea timid si nu prea pot vorbi cu nimeni, de prietena nici nu vine vorba, nu am avut niciodata o iubita, chiar nu am idee cum sa vorbesc cu o fata, ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai 17 doar, nu dramatiza, vezi de o cariera, banii si fetele vor veni si ele https://www.youtube.com/watch?v=7nzoN2vsYs8

| ShamelessQboy a răspuns:

Hmm greu cu timiditatea asta, mergi la un club de sport si teninscrie de preferat la un sport bărbătesc dar poti merge si la dansuri unde sunt si fete, acolo vrei nu vrei vei socializa si te vei schimba vei deveni altfel, mai încrezător în tine si asa vei scapa de timiditate!

| simplegirl2 a răspuns:

Pai in primul rand daca esti timid ar trebui sa scapi de timiditate... daca nu poti, si vrei sa ai o prietena/iubita, atunci sper ca ai o fata pe care o placi sau o simpatizezi.Ai putea sa-i dai semne ca o placi gen; o privesti insistent, ii zambesti, stai aproape de ea; ea isi va da seama si daca nu e impotriva si iti raspunde, atunci ar trebui sa continui si sa scapi de timiditate. Dupa aia poti intra in vorba cu ea si lucrurile o sa mearga de la sine... Daca fata aceea nu raspunde la semnele tale atunci incearca la alta fata pe care o simpatizezi.Bafta!happy