| Tiger7777 a întrebat:

sunt baiat am facut de curand 15 ani si chiar mi-as dori sa am o prietena... La o romanca nu am curajul nici macar sa ii zic un "Buna"in timp ce la o fata straina i-as putea vorbi cu orele, as avea curaj..Nu inteleg, de ce romancele sunt asa timid si cu strainele am un curaj mare. Va dau un exemplu, azi am fost afara si am vazut o romanca, abia i-am zis un "Buna", dar nici n-a auzit, si acum vreo 5 zile am vorbit cu o franceza pe engleza in jur de 2 ore, dar nu pe Facebook, ci in viata reala si m-am simtit incredibil..Nu stiu ce am, ma puteti ajuta si pe mine? Ma gandeam sa ma duc intr-o tara straina si sa-mi gasesc o iubita si sa-mi schimb viata, aveti vreo idee de ce sunt asa timid cu romancele, in timp ce cu o straina as vorbi cu orele?

13 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Faza este ca romancele au un anturaj prost. Mai ales adolescentele. Serios. de alea,, colcaie" de tupeu.
Si pe mine ma enerveaza asta. (bine. nu am vorbit niciodata cu o fata din strainatate, insa chiar as vrea). Ma refer la faptul ca sunt prea tupeiste, rad din orice. si intr-un fel de intimideaza, te fac sa te simti prost. Nu? Asta e diferenta. Cu alea poti vorbi relaxat fara sa ai acea teama de fail, nu stiu cum naiba se face ca fix romancele sunt cele mai... dar ma rog.

Daca vrea neaparat o relatie acum, ok, du-te in strainatate. Sau daca nu fa-ti o prietena de 17-18 ani. happy Pe atunci mai dai de fete mature.

| Tiger7777 explică (pentru Nemessys):

Ai foarte mare dreptate, omule! In sfarsit simt ca cineva ma intelege perfect, romancele astea chiar te intimideaza + ca stii ca daca dai fail afla in 2 minute tot orasul... Cu o fata din strainatate nu simt asa, nu ma incurc, romana o vorbesc bine, sa zic cam 95% perfect, dar daca vorbesc cu o fata ma incurc, din engleza stiu cam 60% dar niciodata nu ma incurc, n-am emotii, de parca as vorbi cu un prieten foarte bun

| Nemessys a răspuns (pentru Tiger7777):

Exact! Cum sunt ele,, nebune", vor tot timpul, sa rada, sa se distreze si efectiv. NU SE POT CONTROLA! Adica. rad din. DIN ORICE absolut orice, orice, orice si isi bat joc de tine, absolut din orice. Fie ca e bun acel lucru pentru un om, fie ca e rau. TOT O SA RADA! Zi tu de nu este enervanta chestia asta. straight face. Adica serios eu nu suport sa se rada de mine. Nu intelege gresit nu sunt ceva gen :,, nu rade, mai bine plangi". Dar macar. daca fata aia rade, sa stiu si eu de ce rade ca sa rad si eu cu ea sa ne simtim amandoi bine, nu ea sa rada de mine si eu sa stau sa ma rusinez intr-un fel si sa ma intreb 1000 de lucruri cum ar fi :,, ce-i cu fata asta? de ce rade? Oare am zis ceva gresit? "
Sau uite. sa nu se inteleaga gresit, nu am nimic cu fetele care sunt mai vesele si bine dispuse, ba chiar imi plac. Prefer una de genu care sa fie tot timpul posomorata si sa vorbeasca cu jumatate de gura. Dar totusi fetele alea bine dispuse, sunt vesele si zambesc doar ca esti tu in preajma lor si le oferi o stare de bine si cand le vezi pe ele asa, te face sa te simti si tu bine. Practic ele isi impartasesc bucuria si starea lor cu tine. Nu ca celelalte care te fac sa te simti prost si mai rau iti strica ziua. Deci e o diferentawinking.

E si mai nasol cand nu este singura. Deci crede-ma. e cal mai enervant lucru. De exemplu, cum ai zis si tu,, in 2 minute afa tot orasul". Da. cum ar fi vorbesti cu una, pana gaseste ea motiv de ras, pleaca cu zambetul pe buze la prietenele ei : FETELOR, FETELOR! Uitati baiatul ala... rolling on the floor rolling on the floor Vai de mine si cand incep toate sa se uite la tine si sa rada si sa te priveasca ca si cum ai fi cel mai mare prost si te iau la tot mistoul aualeuuuuuu straight face straight face straight face straight face straight face straight face
Tin minte ca acum 2-3 saptamani, o fata intr-un fel radea sau isi batea joc de mine ca scriu,, romane". straight face Ahm Poftim? Ce e gresit in asta? Frate eu credeam ca textele putin mai lungi, inteligente si SCRISE CORECT GRAMATICAL sunt apreciate. Mai ales ca nu orice baiat scrie asa. Majoritatea isi baga **** in limba romana. Dar vad ca fetele pot discuta,, vu baiati caer scriu mesage vaii de capul lpr " si nu intelegi nimic din ele. Mhm ok straight face Adica nu le inteleg ce pana me au? Ba frate... hai ca atunci cand vine vorba de un iubit mai inteleg. Gen. esti tu fata ai multe fite si-l vrei,, gigolo" cu muschi, inalt si asa, dar totusi la creier chiar nu te uiti? straight face Adica omule ele chiar suporta sa vorbeasca o zi intreaga cu un analfabet?
Eu daca as avea iubita, as vrea sa avem conversatii inteligente, amuzante, ne mai amuzam pe seama unui lucrur, mai glumim intre noi, ne tachinam unul pe altul, chestii de astea in gluma, ne mai dam cate o parere.etc. Insa as vrea o fata care. daca o intreb ceva de genul :,, crezi ca suntem singuri in univers?" Sa-mi ofere un raspuns mai lung, mai inteligent, scris corect gramatical si bineinteles sa am cu cine vorbit despre chestia asta. straight face Adica nu-ti trebuie nu stiu ce cunostinte sa-mi oferi un raspuns la intreabarea asta. (bine. a fost doar un exemplu) Dar oare chiar cer prea mult?
Deci, eu prefer o fata care sa scrie corect, dar aparent, fetele nu prefera un baiat de genul asta. Ele nu vor puncte, virgule, semnele ale intrebarii, cratime si asa mai departe. No... ce-s alea? Genul ala de baieti au telefoane speciale cu o tastatura si mai speciala pe care nu exista asa ceva. Si nu inteleg cum genul asta de conversatii este evitat. Dar bine ca vor conversatii de genul
- hey iubi cf

| Nemessys a răspuns (pentru Nemessys):

Well site-ul asta chiar e retardat.

- hey iubi cf ( o tona de emoji-uri de iubire)
- bine ma gandem iubi (o tona de emoji-uri de iubire)
- la ce vtm (o tona de emoji-uri de iubire)
- la tine te iub (o tona de emoji-uri de iubire)
- awwwwwwwwww

| Nemessys a răspuns (pentru Nemessys):

Ce zicea? E chiar retardat. Nu inteleg de ce nu se pune tot textul (cred ca nici mesajul privat nu l-ai primit)
Ma rog.
Si converastia tot continua. ba sa mor de te mint, nu suport sa am conversatii de genul asta. Deci nu suport. Sa adaugi tot timpul,, iubi" si cacaturi de alea, inimioare, pupici si asa mai departe. FRATEEE ARE UN NUME! Si numele ala nu este,, iubi". Dar ma rog. ce sa le ceri. Adica nu ma intelege gresit, nu am nimic cu conversatiile de genul asta, e ok, insa chiar tot timpul? Eu nu as zice,, nu" la conversatii de genul asta daca sunt de exemplu in alt mod, unul mai matur. nu ca ala de care am zis mai sus. Serios, deci am simulat perfect un chat intre 2 prosti care habar nu au ce-i cu relatia lor sau mai ales cu viata lor.

| Tiger7777 explică (pentru Nemessys):

Te inteleg perfect. Parca am fi frati omule, si mie imi place sa scriu mult si nu vad vreo problema in asta, nu trebuie sa fie nu stiu ce inteligenta, gen de la Harvard...dar sa ai ce vorbi cu ea omule, nu sa stai in fata ei si sa o vezi cum sta pe "Facebook" si da ador la toate prietenele sau din 5 in 5 minute se uita in oglinda... Nu suport genul ala de cupluri in care fiecare mesaj e ceva de genul
"Ceau kf iubi?"
"Da byne iub mea, as vrea sa vii la mine sa vedem un fil,"
"Awww draga, vin acum vtm"
"Te iub"
"Sho te iub vtm"
Dar pe langa asta inca 10000 de emoticoane cu de iubire...Cu o fata din strainatate parca tot timpul ai ce vorbi si nu te plictisesti deloc, si vezi ca nici ea nu se plictiseste, ba chiar ii place... Doamne, de abia astept sa cresc si sa ma duc in strainatate sa ma simt liber, sa ma simt mai bine! A, da sa nu uit, la noi "iesitul in oras" la o fata e:
1 1000000000000000 kg de machiaj
2 fusta mini
3 decolteu, sa vada "fraeri ke are printzesa"
4 prezervativ, fara el nu se poate ca nu vrem "sa face printzesa un prunc de la varstha asta ca ie pacat de ia"

| Tiger7777 explică (pentru Tiger7777):

Pardon, "Dar pe langa asta inca 10000 de emoticoane DE iubire"

| Nemessys a răspuns (pentru Tiger7777):

MAMA CAT ADEVAR rolling on the floor. (y)
Asa este, nici eu nu le suport pe alea machiate. Adica ok. te machiezi dar machieza-te la o nunta, o petrecere importanta ceva la care trebuie sa vii eleganta, nu te machia DE FIECARE FUCKING DATA cand iesi DOAR cu prietenele tale straight face. Ce naiba. straight face Sau cand mai ies cu un baiat prima data si sunt putin mai. rusinoase :

vai dar daca nu o sa-i placa de mine? :'(

No. si asa se macheaza, isi iau haine frumusele sa se uite baiatul la ele, no? Dar pacat ca se uita si altii rolling on the floor.
Eu daca as iesi cu o fata, i-as zice inainte de intalnire cateva chestii printre care se numara si machiajul. Serios. daca nu i-as zice asta si ar veni cu nu stiu ce haine cum ar fi blugii rupti(pe care-i urasc. bine. nu aia cu 2-3 gaurele alea cu dita mai gaurile) si cu haina de aia subtire care i se vede buricul straight face Aualeu... straight face + tona de machiaj pfff cred ca o trimit un suturi acasa. Du-te fata si te imbraca ca un om normal si arata-ti fata naturala. straight face macar daca e sa-mi placa aspectul ei fizic, sa-mi placa fara machiaj, nu cu.

| Nemessys a răspuns (pentru Tiger7777):

Https://gyazo.com/c3a5233701ca749eee1e4a4e35d67a71
happy Uita-te la descrierea adaugata la ea si la numarul de comentarii.
Omule. eu daca as pune asta, NU AR COMENTA NIMENI! Si tot nu ma plang straight face

| Tiger7777 explică (pentru Nemessys):

Mdea, stiu cum e, pe Facebook inca mai exista din astea... Dar am observat ca doar curwele pun din astea. Sau mai e enervant cand e singura undeva, isi face o poza si da tag la tot orasul, sa vada toti cat de "frumoasa" e, Doamne urasc asta, si in descriere pun citate celebre, iar ele nici nu stiu sa scrie corect laughing)))

| Nemessys a răspuns (pentru Tiger7777):

Pe chat abia dacă pun un punct și în statusul ăla nu ratează măcar o virgula

| anonim123453313 a răspuns:

Ti se pare tie ca este ceva nou. Daca vrei vorbeste in engleza cu o romanca ca sa iti treaca timiditatea. Dupa ce depasesti etapa vorbiti in română. Succes

| CristiRx8 a răspuns:

Hahaha ce amuzant esti