| LiviuPK a întrebat:

Salut, am o problema destul de. mare. : Am 12 ani si am mustata maree. mi se vede din departare chiar.si am vreo 7 fire destul de mari de barba.si vreau sa ma barbieresc. mama ma lasa dar tata nu. cum pot sa ii fac pe parinti sa ma lase sa ma barbieresc? stiu ca dupa aia o sa creasca mai mare si deasa. dar macar ma scap cat de cat de ea.Va rog spuneti-mi o metoda sa ma lase sa ma barbieresc. ca chiar vreau sa ma barbieresc :d multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| Gorillaz a răspuns:

Aam pentru inceput nu prea conteaza asa mult cum arati acum la 12 ani, eu m am ras parca prima data la 14 sau 15 ani si da a fost stimulata cresterea firelor de par, mai bine mai astepti o perioada dupa care incepi sa te aranjezi, parerea mea e ca inca e cam devreme. stii e o vorba,, te bagi la stapan,, adica va trebui sa tot repeti acest lucru si e adevarat, in unele zile a trebuit sa ma barbieresc la 3 zile... ocupa timp si mai ales daca esti in graba. Oricum intreaba l pe tatal tau de ce nu vrea sa te lase sigur are un motiv bun si iti vrea binele, sigur are mai multa experienta! Ii explici si lui situatia si poate reuseste sa te convinga sau tu sa il convingi pe el, Succes!

3 răspunsuri:
| myru_6393 a răspuns:

Pai zile ca nu o mai suporti si daca nu te lasa fa-o fara acordul lorwinking

| adee_8962 a răspuns:

Benzi de ceara big grin cerei lu` mama tabatting eyelashes stie ea care sunt alea tongue o sa doar putin big grinlaughing big hug bafta

| LiviuPK explică:

O sa le spun, :d cand i-am zis prima data lu taicamio adica in 30 aprilie mi-a zis ca daca ma barbieresc o sa o am ca alu un vecin rolling on the floor [ca el o are mare.dar de aia rolling on the floor) ] dar ii zic sa vad daca ma lasa :d multumesc big grin