| no1cares a întrebat:

am o problema.
imi cade parul foarte des.si cand cade, nu cada putin iau cu pumnii!
mai ales cand ma spal pe cap sau dimineata cand il pieptan!
care are putea fi motivele?
si ce pot face sa numai cada?(app folosesc head&shoulders)
funda!

3 răspunsuri:
| no1cares explică:

Matreata nu am, de la head&shoulders nu fac.
am incercat alte sampoane si am incetat sa le folosesc ca incepea sa-mi apara matreata big grin

| Patriii a răspuns:

Nu e de mirare ca folosind acel sampon iti cade parul, foloseste clear e foarte bun, daca tot nu iti inceteaza problema sunt in farmacii niste fiole pentru treaba asta, sau consulta un dermatolog

| Ilúzie a răspuns:

Eu am auzit că firele care cad sunt fire morate, dar dacă zici că îţi cade cu pumnul, atunci se schimbă situaţia.
Te-aş sfătui să foloseşti uleiul de ricin care este tare bun pentru păr şi se găseşte la farmacie, nu mai scump de 5 lei (nu pot garanta, dar când am luat eu a fost 3 lei).
De asemenea (cel puţin pentru mine) şamponul Head & Shoulders nu este prea bun. Mie una îmi face mătreaţă şi, în caz că nu ştiai, şi mătreaţa este o cauză a căderii părului. Dacă şi tu ai această problemă te sfătiesc să schimbi şamponul, de exemplu cu Panten (eu îl folosesc acum şi sunt tare mulţumită de el).
Baftă!