| shrew1809 a întrebat:

Am o problema mare... Am fost pedepsita de mult timp sa stau in casa si daca vreau sa ies afara, sa ies numai cu ai mei... E aiurea, stiu. S-a intamplat cu mult timp in urma, iesisem cu 2 prietene si 2 baieti cu care ma intelegeam super ok si am mers pe stadion si faza e ca tata era cu masina si m-a vazut si m-a urmarit. I-am vazut masina mai apoi si am vrut sa ma duc la el sa vad de ce a venit. S-a uitat urat la mine si imi zice: zic ca ar trebui za mergem acasa, nu crezi? Si apoi s-a pornit mare scandal acasa, desi nu intarziasem nu nimic, dar lui tata nu i-a convenit faptul ca am mers pe stadion cu ei... Adica am stat gen de vorba in grup, n-am fumat, n-am baut... Si de atunci nu ma mai lasa sa ies in oras si e aiurea rau... M-am saturat de statul in casa si iesitul afara doar cu ai mei... Cum as putea sa fac sa ma lase sa ies afara? * mentionez ca tata nici n-a vrut sa auda ce cautam pe stadion, desi am incercat sa-i explic ca nu ne-am dus sa fumam sau sa bem*

4 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Scarbo a răspuns:

Putem discuta mai multe la id-ul : claudiu_5net@yahoo.com. Si eu am avut o problema de genul cu ai mei, si am reusit sa o rezolv, te pot ajuta si pe tine happy.

| Anna121 a răspuns:

Cati ani ai? Desi banuiesc ca esti minor. Parintii sunt stricti cu tine deoarece iti vor numai binele, dar uneori exagereaza si ei mai ales ca nu vor sa asculte explicatiile tale. Pana cand esti pedepsit?

| shrew1809 explică:

Scuze ca n-am mai raspuns, n-am avut net. 1. Am aproape 15 ani, si n-am interdictie doar un timp... Ceva gen: sa nu te mai vezi niciodata cu prietena ta. In fine.
2. Albert Fish, o sa-ti dau cerere pe mess si vorbim cand vrei si cand poti.