| EdiShadow a întrebat:

Salut,am o problema sad. Sunt trist dea dreptul, as vrea sa-mi fac prieteni cu care sa ies, seara, afara, prieteni de viata carora le place sa se distreze. Pana acum nu prea mi-am dat interesul din clasa a 10-a am inceput sa-mi placa mai mult plimbarile, fetele mai pe scurt viata. A fost scoala si nu prea mi-am dat seama, dar acum e vara si vrea sa ies sa ma distrez, vreau sa socializez, am amici cu care sa ies dar sincer vreau ceva mai extreme sa experimentez. Ies cu ei din lipsa de ocupatie seara ca nu am ce face in casa, nu doar Facebook si gaming sad. Cunosc extrem de multe persoane dar 3 sferturi din ele doar salut si atat.Am un singur prieten acela fiind varul meu dar el e cu prietena, ma rog.....In final sa fiu sincer vreau sa ma schimb putin. Vreau viata acum, cluburi, sa ma distrez mentionez ca am 17 ani. Vreau sa devin mai popular, mai sociabil, vreau sa umblu cu persoane cunoscute (populare). La anul o sa ma bag la un dans (street dance) pe licee, atunci sunt sigur ca o sa cunosc destule persoane, dar cum sa incep? VA multumesc frumos. Nu vreau sa devin un "cocalar daca asa s`a subinteles jmeker de jmeker boss de mafiot" Vreau ca persoanele sa ma caut pe mine sa ies afara, nu eu pe ele.E mult de povestit, multumesc din nou ca ati avut rabdare sa cititi, daca mai e ceva o sa raspund pe parcurs.

8 răspunsuri:
| BlakeLively a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema. Cu "prietenii" astia. Dar, am ajuns la concluzia ca intr-o zi, probabil, voi gasi prieteni adevarati. Inca mai astept ziua aceea. Cat despre distractie si experimentat, nu sunt in masura de a comentahappy

| AlexandruParaschiv98 a răspuns:

Sfatul meu ar fi ca pentru ati face amici ar trebui ca in primul rand sa iti alegi un prieteni din cei existenti cu care sa fii foarte bun prieten ca frati daca ma intelegi sa ii spui problemele tale el sa ti le spuna pe ale lui si tot asa sa va ajutati la nevoie sa fiti unit si cred ca daca iesi cu el seara prin cluburi cu gasca nu iti trebui o suta de prieteni care dau doar salut si hai la un suc atata timp cat ai un prieten adevarat care stii ca iti va fi alaturi mereu!

| EdiShadow explică (pentru AlexandruParaschiv98):

Exact, sunt de acord cu tine intrutotul dar ei nu stiu nimic altceva decat gaming, seara putin afara. Vreau ceva nou, imi pare rau ca pofta asta a venit la 17 ani sad Sti cum e acum, fete, cluburi, betii, sex. Stiu ca suna oarecum prostesc, dar asta siimt nevoia acuma si problema ca nu am cu cine sa experimentez acestee senzatii.Caut persoane cu care sa traiesc aceste momente.PS: repet nu vreau sa devin genu ala de persoane cu nasu pe sus, vreau doar sa socialiez, sa cunosc persoane.

| enzodemes a răspuns:

Dacă ai atâția bani de spart îți arăt eu viața bună pe care tu ți-o dorești, de la târfe până la narcotice.

| EdiShadow explică (pentru enzodemes):

Daca as avea bani( de n`as avea ce face cu ei) as avea totul tongue

| Marianaawrtey5 a răspuns:

E greu daca pana acum nu ai avut prieteni. Incearca sa uni tu mai intai persoanele apoi o sa te caute din ce in ce mai multe persoane. Si ai grija sa fi de treaba.

| EdiShadow explică (pentru Marianaawrtey5):

Prieteni am avut, dar au fugit si mentionez ca vreau ceva mai extrem, parca am gustat putin din adrenalina, fete, cluburi; prietenii de betii de viata laughing

| GothMusic a răspuns:

Distratul nu consta in cluburi. cel putin in cazul meu. E mult prea naspa, pe bune ce naiba faceti acolo? Stati toata noaptea si beti un pahar de suc sau mai stiu eu ce dracu, n-am fost in viata mea intr-un club si nici nu vreau. Eu am multi prieteni, mereu am cu cine sa ies si sa vorbesc, desi sunt foarte retrasa. evit sa vorbesc cu alte persoane, in afara de prietenii mei.Pt inceput cautati o iubita.