| Swartzanegger a întrebat:

Am o problemă. Tocmai ce am trecut in clasa a 9 a si am intrat pe un profil care nu ma avantajeaza deloc (stiintele ale naturii). Ma tot gandesc sa ma transfer pe stiinte sociale pentri ca acolo cred ca m-as descurca mai bine.

Intrebare: daca ma mut pe stiinte sociale din clasa a 10-a, ma poate afecta materia pentru bac?

1 răspuns:
| eckblume a răspuns:

Nu te poate afecta daca in general inveti. E posibil sa dai o diferenta la limba latina (se face in clasa a 9-a si a 10-a). La stiinte sociale faci mai multe ore de romana, istorie si limbi straine.
"Disciplinele prioritare în acestă specializare aparţin ariei curriculare Om și Societate: istorie, geografie, logică și argumentare – clasa a IX-a; psihologie – clasa a X-a; economie, sociologie, – clasa a XI-a; filosofie, studii sociale – clasa a XII-a."