| imelenama a întrebat:

Am o verisoara de 15 ani 1.70 inaltime si 50 de kilograme. Ea vrea sa se ingrase macar 3 kilograme in 3 luni. Spuneti-mi cum.

2 răspunsuri:
| Stefania444 a răspuns:

Nu exista o reteta fixa si depinde si de organism.Dar daca va manca la ore fixe, va avea o activitate fizica mai scazuta si va manca mai des sigur o va ajuta.Nu trebuie sub nicio forma sa se indoape pana cand se simte satula! Trebuie sa manance variat, sa nu excluda niciun aliment.

| imelenama explică (pentru Stefania444):

Daca imi spui un meniu sau ce alimente incetinesc metabolismul, iti dau funda.