| Anonymus12321321 a întrebat:

Salut, am ramas cu media neincheiata pe primul semestru la 3 materii aproape, nu am fost la scoala din cauza unor probleme si mai e o luna de scoala ce pot face? Sau nu mai am nimic de facut si am ramas repetent? Orice.
Multumesc.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| SEMIHA a răspuns:

Nu e nimic pierdut! A mai rămas o lună de școală. Nu e mult timp, însă dacă ești un elev conștiincios o să reușești să rezolvi problema asta cu școala!

Chiar mâine te sfătuiesc să mergi la școală, iei legătura cu profesorii la care ai rămas neîncheiat și dai tot ce e mai bun din tine să treci clasa.

Roagă-i să îți dea ceva teste pentru a primi note, să îți poată încheia media fiecare în parte. Teste și ascultare! Rupe cărțile acum să rezolvi problema.

Nu renunța la școală, e foarte importantă. Nimic nu e imposibil.

Povestește-le profesorilor respectivi ce probleme ai avut, poate că nu îți vor tăia aripile și îți vor da o șansă să treci clasa.

Rezolvă asta acum, pentru că orice zi care trece înseamnă mai puțin timp pentru tine și scad șansele să treci clasa.

Fii copil cuminte și ține-te de școală, o să îți prindă bine în viață. De ce să repeți anul când poți rezolva asta acum și să mergi mai departe?

Multă baftă!