| aaPpppppppshsggsgssvsg a întrebat:

Hei TPU, (sunt clasa a X-a).
Am o situatie mai delicata.
Eu anul acesta scolar nu am fost aproape deloc la scoala, din cauza asta am ramas neîncheiată la 20 de materii in semestrul 1 iar in semestrul 2 nu am mai fost deloc. Si nu stiu cat de adevarat ii, dar directorul mi-a spus ca am 2 la purtare pe primul semestru din cauza absențelor si ceva film ca pe al doilea semestru sa am media 10 la purtare, practic sa nu am mai mult de 9 absente nemotivate si eu am facut in conditiile in care nu am fost deloc in semestrul 2. Intenția mea a fost sa le motivez dar a aparut chestia cu corona si n-am mai avut cum. Bun, intrebarea mea este, am cum sa trec? Intreb deoarece am vazut un articol in care scrie ca profesorii nu au voie sa lase elevii corigenți/repetenți.

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Deci tu practic intrebi daca poti sa absolvi clasa a X-a fara sa fi facut clasa a X-a

Ia gandeste-te un pic... poti?

| Alverto a răspuns:

Și de ce anume nu ai fost la școală?

| blackno1 a răspuns:

Nu ii baga in seama pe tampitii de deasupra.

| NinjaPhoenix123 a răspuns:

Pfaa...pai in principiu discuta cu directorul si vezi daca-ti ofera vreo solutie, probabil sa ai vreo sansa cu pandemia asta, dar ei decid pana la urma.Am avut si eu un coleg care n-a vazut nici scoala la culoare, si tot a trecut din a X-a in a XI-a, cu miloaga la final de an, in sensul ca i-au motivat absente fara motiv si i-au pus note din burta. Discuta cu profesorii si directorul, te ajuta ei daca chiar vrei sa treci.