| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu cateva probleme mari... voi incepe astfel:
sunt cu prietena mea de mult timp, dar din pacate ea este mai mare cu jumatate de an decat mine, eu am 14 jumate iar ea 15 si suntem la o distanta cam mare, dar problema cea mai mare este ca ea crede ca am 17 ani si am sa va spun si de ce, cand ne-am cunoscut si ne-am intrebat ce varsta avem ne-am cam pacalit amandoi, dar pana la urma ea mi-a spus, dar mie imi este foarte rusine si frica, ca o sa o pierd, si nu vreau sa o pierd deoarece tin foarte mult la ea, mai mult decat la mine, in fiecare seara stau si ma gandesc ce sa fac si ma framanta rau chestia ca daca o sa ii spun ca o sa-mi zica "pa for ever!" sau ceva de genu.Va rog foarte mult este foarte serioasa treaba, va rog sa nu incepeti cu " de ce nu i-ai spus de la inceput" sau ceva de genu ca nu pot da timpul innapoi desi as vrea, multumesc din suflet celor care m-au ajutat!

Răspuns Câştigător
| shaolina a răspuns:

Buna! dragule te as sfatui sa ii spui adevarul relaatia voastra trebuie sa fie bazata pe adevar. daca stai de mult timp cu ea dupa cum spui inseamna ca tineti unu la altul poate ca chiar va iubiti asta insemnand ca ar putea sa treaca peste asta avand in vedere ca nu conteaza varsta conteaza caracterul si cat de mult va iubiti voi! trebuie sa ai pe cineva langa tine care sa te sprijine si la bine si la rau mai ales la o minciunica ca asta care a mai luat proportii! daca te iubeste ea te va accepta asa adica.nu ar fi mare problema gen tradari ocolisuri telefoane d l fete.etc intotdeauna trebuie sa fim sincer alfel intram in alte chestii si mai complicate deci mult succes!:*[funda]

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ce mi-e 14, ce mi-e 15 ani! Asta nu ar fi nici o problema! Problema este minciuna! Oricum, daca ea sta cu tine numai ca ai 17 ani...atunci daca o pierzi, nu-i mare paguba! Parerea mea este ca trebuie sa pregatesti terenul si sa-i spui. Daca tine la tine, aceasta miiiica diferenta de varsta n-ar trebui sa o deranjeze! Tu tot acelasi om esti, chiar daca pari de 17 ani si ai 14!

| PrecioussGirl a răspuns:

Spune-i face to face cati ani ai, ca iti pare rau ca ai mintito si ca o iubesti. daca si ea te va iubi pe tine va ramane cu tine deoarece si ea la randul ei a mintit in legatura cu varsta.

| PiTiK_6085 a răspuns:

Te sfatuiesc sa fii sincer cu ea pentru ca si ea a fost sincera cu tine.Intr'o relatie nu conteaza varsta, conteaza iubirea.Eu nu cred sa se desparta de tine doar pentru ca tu ai 14 juma si ea are 15.Sunt altii care sunt impreuna chiar daca fata are 13 sau 14 si baiat 16 17winking. Deci nu'ti fa griji spune'i adevarul si sunt sigura ca nu iti va spune nimic.Doar ca de ce ai mintit'o.Eu ti'am dat un sfat acum faci cum vrei, dar parerea mea este sa fi sincer cu eawinking:*

| Andreea_6206 a răspuns:

Ii spui cati ani ai si ii ceri si iertare pentru ca nu ai fost inde-ajuns de curajos ca si ea sa-i spui asta la timpul potrivit.Restul depinde de ea. Daca este o fata inteleapta, inteligenta si intelegatoare o sa te inteleaga.winkingBafta!

| YumixCupcake a răspuns:

Daca tot spui ca e serioasa, te treaba.etc.sigur va intelege.
Trebuie sa fii deschis. si sa ii spui exact ce ne-ai spus si noua.
si oricum, 6 luni nu e asa de mult, stai linistit, totul va fi bine!^^