| pynnk a întrebat:

Este un baiat la liceu de care imi place de mult timp intr-o seara am vorbit cu un prieten de al lui si i-am spus ca imi place de acest baiat el a vb cu el si mi-a dat id. ul lui, in aceea seara am vorbit cu el, mi-a cerut nr de tel si m-a intrebat daca este adevarat ca imi place d el, am recunoscut si i-am spus ca imi era rusine sa ii spun pentru ca si varul lui ma place foarte mult. a doua zi am vb cu el prin mesaje la scoala, seara m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si am acceptat, tin f mult la el chiar cred ca incep sa il iubesc."cryingcrying dar cateodata simt ca pentru el este buna alta fata.mai frmssad...nu as vrea sal pierdcryingtin la elcrying l-am intrebat daca sigur vr sa fie cu mine si mi-a spus ca da vrea sa fie cu mine si vrea sa avem o relatie serioasa si frumoasa.cateodata ma gandesc ca merita o fata mai frms...simt ca nu sunt potrivita pentru elcryingcu toate ca el mi-a spus ca dacrying imi este teama sa nul pierdcrying un sfat va rog frmsbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Intotdeauna cand ne indragostim,cand reusim sa avem langa noi persoana mult visata,avem tendinta sa deformam mult realitatea.
Ti l-ai dorit atat de mult,incat acum il vezi mult mai frumos decat e in realitate, mult mai destept, mult mai minunat decat orice ti-ai fi putut imagina.Se numeste entuziasm si este cea mai dulce perioada dintr-o relatie.
Nu te pune singura intr-o situatie inferioara,nu are rost.
Si el,la randul lui,te vede cea mai frumoasa,cea mai desteapta,etc,indiferent ce crezi tu.
Nu-l dezamagi cu asemenea pareri si nu-ti umbri fericirea.
Traieste clipele frumoase care vin din tot sufletul si lasa deoparte temerile si gandurile negre.Te vrea si e mandru de tine, atat sa ai in minte!
Si, sa fiti foarte fericiti!

3 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Trebuie să ai mai multă încredere în tine! Din moment ce ţi-a spus de atâtea ori că vrea să fie cu tine şi că intenţionează să se implice în ceva serios, nu văd de ce nu l-ai crede pe cuvânt. Mie îmi sună destul de sincer, aşa că nu îţi face griji.
Sunt convinsă că ai momente în care te gândeşti că merită ceva mai bun şi că poate nu eşti în totalitate potrivită pentru el, însă în situaţia de faţă, trebuie să apreciezi lucrurile aşa cum sunt.

| pynnk explică:

Ne.am desp intr-un final cryingcrying(( dar mi-a spus ca deocamndata e bine sa ramanem decat prieteni crying intr-un fel mi-a dat o speranta cryingdar vreau sa-i explic sa ma inteleaga ca ma pot schimba si ca poate exista mai multa comunicare intre noi crying

| Ingeras_3373 a răspuns:

Nu conteaza cum arati. Conteaza si caracterul tau. Conteaza si daca va intelegeti bine. Incearca sa fi tu cea buna pentru el. De ce sa ti-l fure alta.