| Andreiutzu93 a întrebat:

Salut am si eu intrebare! prietena mea cea mai buna.de 7 zile incoa tot se drogheaza cu cacaturi din alea de la etnobotanice.si odata cu asta mi-am pierdut si prietenia cu ea.pentru ca i-am spus ca daca mai baga cu mine o terminato, si a mai bagat si bagat! ce sa fac? e vecina mea de bloc, sa langa usa.sa o spun la taicaso? ca altcumva nu vad cum as putea.ca tot i-am zis si i-am zis si nu ma ascultat.si are doar 15 an straight face ce sa fac?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este iresponsabila! Dar, daca tu crezi ca are parinti carora le pasa, doar ca nu stiu/n-au aflat atunci, salveaz-o, informandu-i ( cu dovezi, nu vorbe).Un parinte responsabil nu va descalifica gestul tau ---ba, din contra, il va aprecia si va cauta solutii la problema fara a te implica pe tine.

| traficanta a răspuns:

Pai nu ai cum s-o lasi asa, incearca sa-i spui tatalui ei si sa vorbeasca frumos cu ea, altfel nu stiu cum ar intelege. Daca o tine asa nu mai o duce mult.

| Andreiutzu93 explică:

Ok asa o sa fac!

| ionu23 a răspuns:

Nu o spune **** ca daca se drogheaza inseamna ca e blana laughing