| Kiduuuu1445 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor cu o problema :d. Am de facut o revista eco, pentru ca sunt jurnalistul scolii. Daca puteti sa ma ajutati sa'mi spuneti ce trebuie sa urmaresc ca sa iasa revista reusita. :d. Pana acum faceam numai articole, poze, etc. Si acum trebuie sa fac o revista. Adica, ce se scrie pe prima pagina si cam ce titlu as putea sa'i pun? Daca puteti sa 'mi dati si idei ce as putea sa scriu ( asta daca nu se considera tema), va multumesc mult. Dar important este sa'mi spuneti ce se scrie pe prima pagina si cam ce titlu as putea sa'i pun. Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pe prima pagina se pun titlurile principale pe care le gasesti in interiorul revistei. Revista s-ar putea denumi:"Eco"sau"Revista verde"! Abordeaza subiecte de genul: sa mancam eco, sa fim eco, reciclare(sa aruncam plastic la plastic, carton la carton, diferentiat, etc), sa ne imbracam eco( de ce nu? adica, fara blanuri sau piele naturala), masini eco, etc.

3 răspunsuri:
| DennyxD a răspuns:

Pai ai putea sa pui titlul "Umbrela verde" sau "ECO-MANIA"si sa desenezi niste desene sugestive.
Undeva in josul paginii sa scrii eco codul, adica :Un mediu curat, un mediu bogat.
aa...si poti dupa ce ascuti un creion sa faci din resturile acelea un fel de umbreluta(verde). adica sa le lipesti:*
O fundita daca te-a ajutat raspunsul meu:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe prima pag se scrie de obicei cuprinsul adica ce va cuprinde revista ta si apoi scrii despre fiec sub in parte cate ceva cu poze, poate si interviuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Eco scoala"despre mediu ce ne place si ce nu poze din natura si curiozitati din natura gasesti pe net compuneri de la copii si poezii despre natura.