| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor, sa va explic cum sta treaba. Eu am 2 unitati, am schimbat unitatile intre ele astazi si acum cand le-am schimbat imi apare pe ecran Signal error, Analog, si cu rosu 64.0 kHz si cu negru 60 Hz. Mi-am dat seama ca de la kHz este problema dar nu stiu cum sa o rezolv... Am incercat sa intru in setarile de la monitor, am vista dar la screen refresh date imi apare : Use hardware default setting, iar pe internet am vazut ca trebuie sa apara 60 Hz, 70 Hz... Va rog sa ma ajutati si pe mine sa rezolv aceasta problema, am cautat pe internet dar degeaba, iar din butoanele de la monitor nu merge deoarece de cand imi apare eroare pe ecran, atunci cand apas pe butoane nu mai imi apar setarile pe ecran.
Va multumesc! FUNDA

1 răspuns:
| kaynn a răspuns:

Trebuie sa il duci la un service, probabil ca s-a stricat un chip la el si trebuie schimbat.