| myhaitza_3919 a întrebat:

SALUThappy...Am si eu nevoie de un sfat...Cum poti scapa de cosuri pe o cale naturala... fara creme speciale... daca exista vreo crema pe care o poti face in casa sau ceva? va rog raspundeti! Multumesc anticipat

9 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Tamponezi zilnic de 3-4 ori cu alcool mentolat, iti va usca cosurile, apoi aplici un strat subtire de crema Zynerit, vei vedea cum incepe sa dispara.bafta multa.

| want2bMajestic a răspuns:

Sunt multe metode...precum masca de faina d malai... dupa care te speli bin si t dai cu zeama d lamaiewinking

| dulshe a răspuns:

Eu iti recomand:
-sa bei zilnic cel putin 2 l de apa pe zi(fara sucuri, DELOC)
- nu mai manca produse past-food(prea multe chimicale)
-3:nu ti le mai sparge(cosurile) ies triplu de cate aveai

eu am incercat de putin timp metoda asta si mai am 1, 2 si alea ies cand au ele cheflaughing

prfml
| prfml a răspuns:

Remedii naturale : ceai musetel si urina. Nu este gluma cu urina, cu un betisor de urechi tamponezi pe cos. Dupa cum ai tenul sensibil ar fi de preferat ca fata de perna sa o schimbi mai des decat de obicei.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Reglare hormonala: sex

| sigmanet a răspuns:

Ce varsta ai? Daca ai o varsta cuprinsa intre 15-20 de ani ...cam vei avea cosuri ca este perioada puberbatii. Daca nu asta e cauza, atunci mergi la un medic de piele si iti va da cele mai bune sfaturihappy

| 4LeafCloves a răspuns:

Cel mai bine e sa te speli cat mai des pe fata (daca tenul tau e sensibil mai bine doar cu apa si fara sapun) si sa nu le spargi. Poti sa iti faci si infuzie de musetel sau sa te speli pe fata cu ceai de musetel...

| maya_1276 a răspuns:

Ingrediente:un ou, o jumatate de lamaie, si putina drajdie... poti sa pui si mai multa ca nu are ca sa iti faca...iei albusul de la un ou, storci jumatatea de lamaie, si dupa pui drajdia... o amenteci pana se face omogena si dupa te dai cu acea compozitie pe toata fata. dar ATENTIE! acea compozitie trebuie sa stea cel putin o ora pe fata ta.si cel mai important este sa nu vorbeste, sa nu razi cat ai compozitia pe fata.pentru ca iti pot aparea riduri. daca rezisti poti sta si mai mult cu ea. dar nu uita CONDITIA:NU VORBI! eu am incercat-o si sa stii ca e chiar buna.si inca ceva dupa ce te speli pe fata cu apa si cu sapun de preferat ceva antibacterian, te dai cu o crema foarte grasa. o sa vezi efectul compozitiei si cu cel ai cremei dupa... poti sa iti iei crema/demachiant doina, nu te astepta sa iti treaca din prima. dupa vreo 3 aplicari se vede si isi face efectul.chiar daca iti trece nu renunta, dar dupa ce ajungi la rezultatul dorit, masca se v-a aplica doar o data pe saptamana, cel mult de 2 ori ...mult succes si sper ca ti-am fost de ajutor. pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa incerc cateva dintre ele! sper sa si functioneze... am mai incerkt si cu ou & miere sau doar miere dar nu prea...