| yuhu a întrebat:

Cum scap de cosuri pe cale naturala? Adica fara nicio crema. daca se poate, sa imi prepar eu ceva natural... dar numai vreau creme de la nu stiu ce firma ca mai multe imi apar, sincer. Dau funditaaaaaaaaaaaaaaaa! Help, please!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pisează o aspirină și câteva picături de apă pentru obținerea unei paste care o aplici pe fiecare coșuleț ori tinctură de propolis.
Pa, pa.

| anka a răspuns:

Gasesti o multime de sfaturi si masti naturiste pentru cosuri (acnee) aici: http://anka-flame.iblogger.org/? tag=acnee

| lovenotsex a răspuns:

Depinde de la ten la ten, daca nu a functionat ce ti-a dat dermatologul, dupa ce ti-ai facut niste analize, atunci incearca sa te speli cat mai des cu sapun si apa rece.Nu te da cu ce auzi de la alti ca nu mereu functioneaza, s-ar putea ce pentru altul e ok, tie sa ai iritatie. Dar cosurile sunt ceva natural, este o problema sangvina daca treci peste 19 ani si iti tot apar cosuri constant, dar nu mereu daca ai o viata sexuala bogata inseamna ca scapi de cosuri, mai sunt si probleme de sanatate care cere analize de sange.(parerea mea)

| Petronela a răspuns:

Cumpara de la farmacie Zineryt,e foarte bun si se vad rezultatele dupa cateva zile.Ti-l recomand fundita?

| alexutsuuu a răspuns:

Iti recomand zeama de lamaie (le usuca). Sau poate le usuci la soare.

| Tufuu24 a răspuns:

Si eu folosesc Zineryt. si pot sa-ti spun ca e foarte bun. Are dreptate PeTrowinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-zeama de lamaie. o sa usture putin.happy sau pisat seri0swinking. bunik m-a invatat

| Dnnx a răspuns:

Dai cu suc de lamaie big grin in 3-4 zile ar trebui sa dispara sau mai stiu eu o masca de fata dar nu stiu daca e pentru cosuri dar e buna iei un albus de ou batut bine si pui niste suc de lamaie peste albus mesteci si te dai cu el pe fata si lasi 15 minute succes love struck

| Nommm a răspuns:

Pai.ai putea, in fiecare dimineata sa iti dai cu pasta de dinti pe cosul respectiv si il lasi 1-2 minute si pe urma se va usca si cand vei da cu mana va cade.big grin ...eu asa am facut si am scapat de cosuriwinking