| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. Am pe cineva care vinde un Iphone 3 second hand cu 200 lei dar nu are incarcator si este blocat in Anglia ce spuneti ar trebui sa ii mai zic sa mai scada 30-50 de lei din pret? Si cat ar costa un incarcator si o decodare happy? Dau FUNDA!winking

4 răspunsuri:
| iloveiphones a răspuns:

Incarcatorul este pana in 50 lei, iar telefonul nu are nevoie de decodare, pentru ca este foarte scumpa, se foloseste un dispozitiv pentru cartela, gevey se numeste, care il pui sub cartela si numai ai niciun stres. Problema la gevey este ca de fiecare data atunci cand pornesti telefonul trebuie sa faci niste setari..ma rog, nu e asa important. Eu zic ca 200 de lei e un pret super ok, acum depinde si de starea in care e telefonul. Mai dai maxim 100 lei si ai si accesoriile :D. Uite aici un site ca sa-ti faci idee despre ce este geveyul : http://www.google.ro/......tp?/imgres _a%3Dproduct%26product_id%3D157&h=479&w=600&sz=141&tbnid=8WXBEfMTbgasYM:&tbnh=96&tbnw=120&zoom=1&usg=__ZqsytA7HCInEkH-l13DjMWc0TJA=&docid=sR88WdalX5QFdM&hl=ro&sa=X&ei=2kkZUdjbL8r74QSctYGwCQ&ved=0CFYQ9QEwBA&dur=1331

| GăbițuGabriel a răspuns (pentru iloveiphones):

Da telefonul arata bine, dar eu as vrea sa il decodez si am inteles ca este 120 lei decodat-ul asa e?

| iloveiphones a răspuns:

Dap, cam atat costa decodatul. Intre 100 si 200 de lei. Acum depinde cum vrei big grin. Gevey-ul este pana in 50 de lei. Eu am dat 30...

| trasnetul a răspuns:

Salut...daca e blocat inanglia nu are rost sa til ei numa daca il ei ieftin si il vinzi din noi numa mai scump.Poi un incarcator costa ..pf pana in 50 de lei iar o decodare e putin mai scumpa si iti recomand sa vorbesti inainte de toata treaba asta un un operator Orange, Vodafone sau cosmote bafta si... FUNDA