| anonim_4396 a întrebat:

Salut.happy
Am si eu o intrebare... Am un coleg in calsa cu care ma intelegeam superbine, eu ii spuneam fratiorhappy, era "cea mai buna prietena" a mea. Cam cu o luna in urma l'am ajutat sa se impace cu fosta lui prietena, pe care o iubea supermult. Cred ca nimeni din tot cartieru nostru nu ar fi vrut mai mult ca mine sa'i vada impreuna, si ma rog, i'am facut sa fie din nou impreuna. Vineri am aflat de la un prieten cum ca E(E fiind prietena lui) mai are un prieten km la 3 km de aici(pe undeva pe la bunicasa). Am asteptat sa vad cum decurg lucrurile si m-am hotarat sa'i spun.(M'am gandit ca nici mie nu mi'ar placea sa fiu cu un baiat, care mai are o prietena sh cel mai bun prieten al meu sa stie fara sa'mi spuna). Aseara am primit de la el un mesaj de genu"Tocmai ai pierdut un prieten pentru chestiile pe care mi le'ai spus despre E.crying...deci eu nu stiu ce sa fac...era singuru care ma intelegea, azi am fost la el dar cred ca nu era acasa. Nu suport gandu sa fie suparat pe mine, mai ales ca nu are pentru ce. Ieri chiar mi-am multumit ca i'am zis. Cand au discutat E i'a spus aseara ca nu e adevarat sh ca eu as vrea sa fiu cu el ca ne intelegem prea bine, dar nu e adv. Ea nici vorba sa mai fie prietena mea, dar nu vreau sa ma cert cu el... un sfat mic, mic, mic daca se poate... avea motiv sa se supere pe mine si nu mi-am dat seama?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

E orbit de iubire pentru E.Nu mai judeca rational, pentru ca daca ar face-o si-ar da seama ca nu ai vrut sa ii faci rau intentionat.Normal ca E a ripostat si te-a bagat pe tine la inaintare pentru ca mereu bat la ochi relatiile de prietenie dintre baieti si fete.Eu zic sa il convoci la discutie decisiva si sa ii spui tot adevarul si sa il lasi pe el sa traga concluzia finala

7 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Daca e adevarat ar trebui sa il cauti pe prietenul care se presupune ca il mai are acea tipa 3km mai incolo si sa-i spui poate eventual sa-i aduci fata in fata.sa vada si el ca nu ai mintit.si nu .nu avea niciun motiv sa se supere pe tine. dar oricine se supara cand aude asa ceva.

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Este si normal sa reactioneze asa pentru ca din mmoment ce zici ca ii place asa de mult de ea practic cand ai zis asta a fost complet dezamgit si iai spulberat toate visele pe care tu i leai creeat... oricum el ar trebui sa fie cel care iti cere scuze doar e baiat happy.

| Viuvi a răspuns:

Daca intr-adevar este adevarat, va iesi la iveala cu timpu si lui ii va parea rau!
Tu zii lui ca ai incercat sa ii deschizi ochii pentru ca ii esti prietena adevarata si ca daca afla mai tarziu ca tu stiai si nu i-ai fi spus, se supara pe tine!
E normal sa aiba reactia asta...

| Cristianne a răspuns:

Spune-i ca iti pare rau, dai cadouri, arata-i ca esti o prietena adevarata! daca nu merge ia-l in particulr si spune-i ca si daca nu te crede, nu tb neaparat sa se supere pe tine si ca nu te mai bagi in acea relatie(decat daca e cazul)

| leny a răspuns:

Ai facut bine... dar totusi trebuia sa te asiguri ca este adevarat. puteai sa vorbesti cu ea si s-o sfatuiesti sa faca ceva in privinta asta... daca se dovedeste ca ai avut dreptate, cu siguranta ca prietenul tau iti va fi dator cu niste scuze.ai putea pana atunci sa-i dai un msj ceva si sa-i explici de ce ai procedat asa(roaga-l sa se puna in locul tau si cu siguranta o sa reiasa ca asa ar fi facut si el daca conteaza pentru el relatia asta de prietenie la fel de mult ca si pentru tine)...

| ariana_5123 a răspuns:

Buna.Acum e suparat pentru ca i-ai spus ceva ce nu prea dorea sa auda si prefara sa nu te creada, probabil ca si pe tine te doare faptul ca nu are incredere in tine dar cand o sa isi dea seama ca ai avut dreptate o sa iti multumeasca. Oricum incearca sa il faci sa inteleaga daca poti chiar dovedeste-i ca ai dreptate. Sper sa ai succes. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ieri cand am fost afara, el nici macar nu a vbit cu mine, cand l'am sunat pe telefonul unui prieten, nici nu a vrut sa vb'easca cu minesad a fost o prietena de'a mea la el si l-a intrebat dc e suparat pe mine, iar el i'a rasp ceva de genu" Credeam ca e de partea mea, nu ca vrea sa ma desparta de E, nu ne'a despartit, dar nici mult nu mai avea". Chestia cum ca ar avea alt prieten a fost doar un zvon mincinos, insa, E i'a bagat acum in cap faptul' ca eu am vrut sa'i despart ca sa'l fac sa fie cu... MINE:O:O deci e imposibil...la ce mi'ar ajuta sa'i despart, mai ales ca mie nu'mi place de el? nu mai supooort