| afrodita3333 a întrebat:

Salut.am si eu o intrebare.anul acesta trec in clasa a9a si am o mare nelamurire, marom, mare pentru mine. Voi in prima zi de liceu v-ati dus singuri, adica fara unu din parinti? nu cunost inca pe nimeni din liceu si ar fi ciudat sa fiu acola asa... singura.Credeti ca ar fi penibil sa merg cu mada?

Răspuns Câştigător
| Helvete a răspuns:

Nu este penibil. Si eu am mers prima data, la inceputul clasei a 9-a, cu mama. Fiindca liceul e ceva mai departe de mine si inca nu stiam drumul, nici statia la care trebuie sa cobor, asa ca a fost necesar. Si nu am fost singurul. Deci nu e penibil sa faci asta si nici macar nu ar trebui sa iti pese, daca asta e necesar. Mai ales daca nu cunosti pe nimeni.

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nimeni nu mai vine cu parintii dupa el la liceu, dar daca vrei poti sa iei pe cineva cat e nebunia aia in curtea scolii iar cand va ia in clase spune-i sa te astepte afara ca sa nu te faci raswinking

| cristina_3322 a răspuns:

Si eu trec a 9-a, am 2 colege din generala care sunt la aceeasi scoala, dar nu in aceeasi clasa.Si nu cred ca merg cu parinti. Si singura de as fi cred ca m`as putea descurca si singura. Odata ce intru in clasa, sigur voi intra in vorba macar cu un coleg.colega.

bafta:*

| Eff a răspuns:

Cred ca nu m-au mai dus parintii la scoala din clasa a patralaughing

o sa te descurci tu, chiar daca nu cunosti pe nimeni, o sa iti faci repede prieteni. plus ca se striga clasele si o sa il vezi pe dirigintele tau.

Serios acum, cred ca ai parea cam ciudata sa stai doar cu mama ta sau cu tatal tau.

| deearox94 a răspuns:

Ceau, si eu trec pe clasa a 10-a si anult trecut m-am dus fara parinti, cu fostii colegi care erau la acelasi liceu cu mine. In plus dupa ce a inceput vacanta am facut rost de id-urile noilor mei colegi si ne-am "cunoscut" mai bine pe mess, apoi cand am inceput scoala i-am recunoscut din fotografii. M a rog, in caz ca tu nu ai chiar pe nimeni cu cine sa mergi, de exemplu prietene de la acelasi liceu cu tine, chiar daca sunt in clase mai mari, poti merge cu unul dinte parinti, nu are nimic.
Sper ca ti-am fost de ajutorhappy